Місто Попард хоче приймати Зимову Олімпіаду 2022

 Високі Татри - знамениті гірський хребет, який відомий своїми гірськолижними курортами. Високі Татри ділять між собою Польща і Словаччина. Одним з головних гірськолижних курортів Словаччини в цьому регіоні є Попрад. У Польщі цю роль виконує Закопане.

 Як повідомляє видання www.thenews.pl, в найближчому майбутньому обидва цих курорту можуть подати спільну заявку в якості кандидатів на проведення Зимових Олімпійських Ігор.

 Попрад - старовинне словацьке місто, відоме ще з 13 століття. У ті часи його заселяли переважно німці. У 14 столітті він за борги був переданий у володіння Польщі. Польським він був протягом чотирьох століть аж до середини 18 століття.

 Переговори між Польщею і Словаччиною про можливе надання спільної заявки проводилися, починаючи з січня 2010 року. Однак через катастрофи авіалайнера під Смоленськом на борту переговорний процес був на довгий час заморожений.

 В даний час адміністрація гірськолижного курорту Закопане наполягає, що у Зимової Олімпіади повинна бути одна столиця, яка розміститься у великому місті. Як найбільш очевидною кандидатури поляки вважають Краків.

 У той же час далеко не всі в Польщі вважають подачу спільної заявки на проведення Олімпіади доцільною. На думку глави Лижної Федерації Татр Анджея Козякова, країнам на перших порах варто було б отримати досвід в організації чемпіонату світу з гірських лиж, і лише потім висуватися на здобуття звання столиці Олімпіади.

 Гірськолижний курорт Попрад кілька разів висував свою кандидатуру на проведення Зимових Олімпійських Ігор. У 2002 році його випередив Солт-Лейк-Сіті, в 2006 - Турин. Закопане тричі виступав як курорт-кандидат на проведення Чемпіонату світу по лижах.

 Портал thenews.pl наводить слова Петра Чуди, який відзначає, що ідею спільного висунення Попраду і Закопане країнам запропонували у Міжнародній Федерації Лижного Спорту.


Всі новини
Новини