У Німеччині побудують автобани для велосипедів

На заході Німеччини побудують мережу швидкісних доріг для велосипедистів.

85 км повинна скласти протяжність велобана, який пройде через Дуйсбург, Мюльхайм-на-Рурі, Ессен, Гельзенкірхен, Бохум, Дортмунд і Хамм. У цих великих містах, що розташовані на території Рурської області, особливо інтенсивний транспортний рух.

Аналогічні велосипедні траси також планується прокласти в Кельні та Дюссельдорфі. Не буде обійдена стороною і "велосипедна столиця Німеччини" - місто Мюнстер.

Від чотирьох до п'яти метрів складе ширина велобанів. По всій довжині дороги буде проходити розділова смуга. Перехресть і світлофорів практично не передбачено. Зате планується обладнання дорожніх покажчиків, стоянок і станцій технічного обслуговування, де можна буде і несправність усунути, і колеса підкачати, і ланцюг поправити. У нічний час траса буде добре освітлена.

За даними загальнонімецького велоклубу, лише кожен десятий німець добирається на роботу на велосипеді. Більшість жителів країни віддає перевагу автомобілю, автобусу чи метро.

Але якщо кожна друга поїздка за маршрутом протяжністю до п'яти кілометрів буде відбуватися на велосипеді, шкідливі викиди в атмосферу значно скоротяться. Такі результати дослідження, проведеного ADFC на замовлення міністерства транспорту, будівництва і міського розвитку Німеччини.

Автобани для велосипедистів вже стали нормою в Нідерландах, Данії та Бельгії. Будівництво таких швидкісних велосипедних доріг почалося там ще в 1980-і роки. Воно допомогло розвантажити автостради і скоротити число заторів. Тепер з цих країн беруть приклад і інші держави.

finance.ua


Всі новини
Новини