Драгобрат виставили на прилавок!

Компанія «Драгобрат», один з основних операторів гірськолижного туркомплексу «Драгобрат» в Карпатах, керуюча житловими об'єктами і всіма підйомниками на курорті, виставила бізнес на продаж. Як уточнили «Делу» представники продавця, полтавського бізнесмена Юрія Бідного, на продаж виставлені житловий комплекс - готель і котеджі, ресторани, традиційна інфраструктура, - лижна школа, прокат спорядження та підйомники. Останній актив є найбільш привабливим. Як відзначають учасники ринку, експлуатація канатно-буксирувальних доріг, а не доходи від проживання туристів, генерує основну частину грошових потоків курорту.
У середньому за сезон в долині Драгобрат здійснюється 500 тис. підйомів при середній ціні в 5 грн. На сьогодні на курорті працює чотири підйомника, а їх максимальна пропускна здатність складає 1 тис. осіб на годину.

Заявлена ціна продажу туркомплексу становить $ 6 млн.

Проте, продавши курорт в Карпатах, Юрій Бідний не піде з туристичного бізнесу. Він має намір розвивати альтернативний проект - гірськолижний комплекс «Сорочин Яр» у селі Петрівка Полтавської області. Повідомляє газета "ДЕЛО".

Курорт «Драгобрат» - сама високогірна гірськолижна база України. Він розташований на висоті 1400 м над рівнем моря, що забезпечує постійний сніговий покрив з грудня по травень. За даними метеостатистики, за останні 30 років відсутність снігу зимою на гірськолижному курорті «Драгобрат» не спостерігалась.
«Коли на інших курортах немає снігу, на« Драгобраті »можна кататися. Навіть зараз там є сніг. Також на «Драгобраті» дуже рано починається сезон - кататися починають вже у листопаді », - відзначає адміністративний директор громадської організації« Український гірськолижний клуб »Роман Калінін.

До мінусів відносяться погані - навіть по карпатським мірками - дороги і відособленість місця розташування. Як уточнили в Ясінянській сільраді (у його веденні знаходиться «Драгобрат»), курорт об'єднує різних власників - власників земельних ділянок, які побудували там готелі. Але більшістю гірськолижної інфраструктури, яка і забезпечує життєдіяльність курорту, володіє полтавський бізнесмен.

Переповнені готелі, автомобільні пробки на під'їздах і величезні черги в Буковелі наочно демонструють величезний попит на гірськолижні курорти і стимулюють інвесторів вкладати гроші в такі проекти. «Зараз активно реалізується кілька проектів у цій сфері», - розповідає Роман Калінін.

Крім того, на користь українських гірськолижних курортів пішло введення шенгенських віз з Польщею. «Польські курорти через доступні цін були дуже популярні серед українців. Але з введенням віз доступ туди ускладнився, що зіграло на руку вітчизняним курортам, - відзначає директор аналітичного департаменту «Про-Консалтинг» Олександр Соколов. - Інша справа, що на західних курортах набагато ширший перелік пропонованих послуг, і українські комплекси програють в цьому ».

Як відзначають аналітики, нові власники «Драгобрату» виграють, якщо зроблять ставку на розвиток курорту середнього цінового сегмента.


Всі новини
Новини