Генеральне прибирання Евересту. Кілограм сміття за 1 євро!

Найкращі непальські альпіністи, рекордсмени за кількістю успішних сходжень на Джомолунгму ("Мати Всесвіту”), зібрались для чергової спроби очистити від сміття найвищу вершину Землі.

51-річний Апа Шерпа піднімався на вершину рекордні 20 разів. Зараз він виступає провідником Еco Everest Expedition 2011, що спрямована на збір чотирьох тонн сміття у рамках програми "Cash for Trash", яка фінансується приватною трекінговою компанією.

Команда з 58 осіб, у тому числі 23 іноземців, візьме участь у програмі, заробляючи 100 рупій ($ 1,40) за кілограм сміття, принесеного до базового табору. Порожні балони з-під кисню, мотузки і намети найчастіше трапляються на підйомі.

"Якщо мій підйом буде сприяти справі і допоможе захистити гору, я завжди готовий піднятися," - сказала людина на прізвисько "Super Sherpa" AFP перед вильотом в район Евересту.

Апа, що здійснив своє перше сходження на Еверест в 1990 році розпочав свою кар'єру альпініста у зовсім ранньому віці у ролі носія.

Він пообіцяв, що в наступній експедиції намагатиметься показати приклад того, що можна підніматись на гору екологічно-чистим чином.

"Ми не будемо використовувати викопне паливо. Ми будемо готувати, використовуючи пальники, що працюють на сонячній енергії і пити стерилізовану, а не кип'ячену воду", сказав він.

Близько 3.000 осіб піднялися на 8848-метровий гімалайський пік, який знаходиться між Непалом і Китаєм. При тому, що на вершині Евересту дме вітер із швидкістю 200 кілометрів на годину, а температура вночі знижується до мінус шістдесяти. Підйом на вершину Евересту триває близько двох місяців – з акліматизацією і встановленням проміжних таборів. Вперше підкорили Еверест Едмунд Хілларі і Тенцинг Норгей в 1953 році.

Японський альпініст Кен Ногучи також візьме участь в цій екологічній програмі. Він сподівається зібрати ще тонну сміття, внаслідок чого підняти планку до п'яти тонн.
Всі новини
Новини