Гірськолижні шоломи: дослідження.

Канадські фахівці провели нове дослідження плюсів і мінусів катання в гірськолижному шоломі. У черговий раз було доведено, що шолом знижує ризик серйозних і незначних ушкоджень голови і не підвищує ризик отримання травм шиї. У звіті, опублікованому в журналі Канадської медичної асоціації, повідомляється, що носіння шолома знижує ризик травм голови на 35%. Також доведено, що дорослі - і особливо діти - катаються в шоломах не ризикують отримати травми шиї.

"Нам вдалося з'ясувати, що всупереч поширеній думці, шолом значно знижує ризик отримати травми голови, але при цьому не провокує травми шиї", - повідомляє Брент Хагел з університету Калгарі.

При проведенні дослідженні були зібрані і проаналізовані дані про нещасні випадки на трасах, починаючи з 1991 року. Раніше були поширені версії про те, що діти, що катають в шоломах, більш підвержені ризику отримати травми шиї, через те, що у дітей голова є найважчою частиною тіла тим більше коли вони одягають шолом. Тепер учені довели, що це не так. У звіті стверджується, що, за даними рятувальників, 19% отриманих в горах травм - травми голови, тоді як ушкодження шиї становлять 4%.


Всі новини
Новини