Маршрут с. Лазещина - г. Петрос
Особливості маршруту: маршрут проходить лісовими гірськими схилами
Протяжність маршруту: 20 (автомобілем 8) км в одну сторону
Тривалість маршруту: 4-5 (авто) години в одну сторону (Одноденний - дводенний)
Висота вершини г. Петрос: 2020 метри над рівнем моря
Максимальний підйом від початкової точки: 1260 метрів
Рекомендований період року: весна - осінь

Гора Петрос - одна з найвищих вершин Чорногірського хребта, четверта за величиною після Говерли. Висота гори Петрос над рівнем моря – 2020 м. Назва вершини походить від румунської «petros» та перекладається «камінь». Знаходиться Петрос у Закарпатській області, Рахівський район, на північно-західному кінці хребта, між горами Шесул і Говерла. Схили гори, а саме західний та південно-західний надзвичайно круті; північний та північно-східний – урвисті. Складається вершина з пісковиків.

Зовсім поруч біля Петросу знаходиться Говерла, їх відділяє один від одного глибока сідловина. Вид із Петроса майже такий, як із Говерли. В гарну погоду з Петроса відкривається захоплива панорама навколишніх гір – чудовий краєвид на Чорногірський масив, який тягнеться від самого Петроса ще на три десятки кілометрів - від Говерли до Попа Івана. Чіткіше, ніж з Говерли, видно Близницю, а за нею - низку гірських долин хребта Свидовець. Мапи "Свидовець" та інші в нашому магазині.
Гора Петрос вид на Говерлу

Цікаво, що Петрос – це передостання гора на знаменитому Чорногірському гірському масиві, одна із шести найвищих українських вершин. Тут гарно в будь-яку пору року. Ці панорами вражають до глибини, що забуваються всі слова на світі та залишається тільки одне – відчувати тут і зараз.
Узимку новачкам не рекомендуються підкорювати вершину, адже для цього потрібен досвід, відповідне спорядження та компанія таких самих професіоналів, котрі знають як вижити у незвичайних обставинах.
Зимовий петрос

Підкорення Петроса займає один або два дні. Піднятися на гору можна з сіл Лазещина, Кваси або Ясіня, які мають зручне транспортне сполучення. Сюди можна добратися поїздом (славнозвісним «раховозом») з Івано-Франківська, Львова або Києва. Через села проходить траса всеукраїнського значення Львів-Мукачево, а також курсують регулярні автобуси з Івано-Франківська, Коломиї, Чернівців, Ужгорода та Мукачева.

Бувалі мандрівники радять маршрут з Лазещини. Ми дослухалися до цієї поради. Від села треба йти до урочища Козьмещик, а далі через полонину Головчеська на Петрос. Час в дорозі за маршрутом приблизно 8 годин туди і 7 назад. Вам доведеться спочатку довго йти вгору до підніжжя, а далі - трохи більше 2 кілометрів стрімкого підйому до вершини. Якщо йти зі сторони Козьмещика, то дорогою ви натрапите на декілька колиб, де можна переночувати. Але майте на увазі, що одні з них платні, а інші - безкоштовні. Останніх менше, вони в гіршому стані та можуть бути зайняті. А платні комфортніші.

Другий варіант – зі станції Кваси через полонини Менчул і Шумнєска. Час в дорозі близько 7 годин туди, а назад - 6 годин. Також доволі популярним є сходження на вершину з Лазещини зі спуском у Кваси.

Третій варіант – зі станції Ясеня через полонину Шиса і гору Петросул. Час в дорозі туди також до семи годин, а назад – близько шести. Біля гори, з якого б боку ви не піднімалися, є джерела, де можна набрати чистої води.

Наша мандрівка із с. Лазещина. В селі біля зупинки потрібно обрати дорогу що веде на Козьмещик.
Поворот на Кольменщик

Автомобіль можна залишити як найдальше після КПП за селом і рухатися до туристичного притулку «Козьмещик».


Від притулку вийти на лісовозну дорогу. До початку першого підйому основним орієнтиром руху є лівий берег р. Лазещина. Через 3,5 км буде дерев'яний міст через нього продовжувати рухатись уздовж правого берега річки.

І вже через 300 м починається перший підйом серпантиновою дорогою, яка завдовжки близько 2 км. Весь маршрут промаркований.
Серпантинова дорога

Ця частина шляху проходить в основному через ліс. У кінці серпантину відкривається вид на Петрос.
Вид на петрос

Далі, рухаючись стежкою, вийти на відкриті схили (2-2,5 км).
Відкритий схилНаметове містечно

Завершальний етап маршруту проходить через найкрутіший схил гори.Тут вам допоможуть трекінгові палиці. Це найпрекрасніший проміжок часу! Звідси добре видно Говерлу і Чорногірський масив Карпатського заповідника.
найкрутіший схил гори петрос

На вершині Петроса знаходяться руїни каплиці та відновлений хрест, а також насипний тур (пагорб) з каменів, що символізує саму вершину.
Петрос 2020 метри

Руїни-каплички на горі Петрос

хрест-на-петросі

камяниста-гога на ПетросіВсім бажаємо вдалих сходжень та незабутніх вражень !...