Непоправна втрата для львівського альпінізму.

Нещасний випадок трапився на Чортових скелях поблизу Винників, під час тренувальних занять з молоддю. За словами колег Святослава Володимировича, це перший такий випадок у Львові за всю історію місцевого альпінізму. Альпініст помер в лікарні, від травм, отриманих внаслідок падіння з висоти більше 10 метрів.

Нещодавно Святославу Сенчині виповнилось 70 років.

Народився 3 грудня 1940 р., м. Новий Санч. З 1962 року працює в Національному Університеті „Львівська політехніка” на кафедрі „Автоматика і телемеханіка” на посаді старшого викладача. В 1960 р. записався у секцію альпінізму ЛПІ, якою на той час керував Роман Струк. Особистість Струка, а також легенди про альпіністів-професорів ЛПІ переконали С.Сенчину в правильності вибору. Відтоді він вже не змінював свої симпатії до альпінізму.
Вперше побував на Кавказі в альптаборі „Ельбрус” у 1960 році. А далі сталося так, що він змушений був пропустити лише три літні сезони в горах на протязі сорока п’яти років занять альпінізмом...

Носив неофіційне звання «Сніжний барс». Таке звання присвоюють тим, хто зумів підкорити усі семитисячні вершини (пік Комунізму, пік Перемоги, пік Леніна, пік Евгенії Корженевської і Хан-Тенгрі) колишнього Радянського Союзу.

«...Альпінізм — це спорт, який вимагає спеціального способу життя. Причому, на відміну від інших видів спорту, ним можна займатися до старості і весь час удосконалюватися. А ще альпінізм — це хвороба. Бо щоліта ти попри все вирушаєш у гори. Так і живеш: від експедиції до експедиції...», - з цими словами Святослава Володимировича може погодитись кожен, хто хоча б раз зрозумів, яке це велике щастя — піднятись на вершину. Кожен, хто уже встиг «захворіти» горами. Це невиліковно..

Сенчина С.В. постійно передавав свій великий досвід молодим альпіністам в Карпатах, в усіх альпіністських районах Кавказу, на Памірі та Тянь-Шані, у Високих Татрах та Альпах, в Криму.

Здійснив 215 сходжень на гірські вершини, серед яких є 19 вершин першої категорії складності, 58 вершин другої, 48 вершин третьої, 29 вершин четвертої, 21 вершина п’ятої „А”, 35 вершин п’ятої „Б” і 5 вершин шостої категорії складності.

Учні, яким пощастило спілкуватись з цією унікальною людиною, альпіністи, які досягали висот саме під його началом, всі хто знали цю надзвичайну, особливу людину висловлюють глибоке співчуття рідним та близьким. Пам'ятатимемо завжди.
Всі новини
Новини