Пам’ятник лижнику

Перший в Україні пам’ятник лижнику поставили неподалік гірськолижного курорту "Буковель” – у селі Яблуниця. Його ініціатор вважає, що прихильники гірськолижного відпочинку варті такого вшанування.
Двометровий здоровань у правильному екіпіруванні вже завоював інтерес туристів – біля нього постійно фотографуються. Прототипу фігура не має, але присвячена всім, хто їде в Карпати на лижі.

"Я думаю, що лижники заслуговують на пам’ятник. Бо це один з видів спорту, який дуже цінується у світі. Крім того, популярне дозвілля”, – розповів замовник пам’ятника Богдан Стефурак.

Самі туристи-лижники теж кажуть, що постаменту гідні. Інструктори тим часом лижників класифікують залежно від того, хто як… помиляється. Новачки тут – "чайники”. Цим прізвиськом вони навіть пишаються. "Мавпочка” і "трамвай” – відпочивальників так називають через найпопулярніші серед них стійки.
Найнебезпечніший вид лижника інструктори називають "лом”. Це травмонебезпечний лижник, здатен знести на своєму шляху все. Відпочивальникам теж самокритики не бракує  –  аж до анекдотів про себе.

"Бізнесмен купив собі хорошу амуніцію, лижі, приїхав на Буковель. Став на гірку, кулею спускається вниз. Падає, ударяється об дерево, ламає ключицю, лежить, випльовує зуб і каже: "Ну все одно краще, ніж на роботі!”, – розповідає любитель гірськолижного відпочинку Юрій Демура.

Хоч стоїть пам’ятник недовго, але лижники вже придумали про нього свою історію. Кажуть, треба потерти лижу, аби катання було безпечним.Всі новини
Новини