RossignolПонад 100 років тому, а точніше в 1907-му році в містечку Вуарон, недалеко від Гренобля (Франція) тесляр Абель Россіньоль (Abel Rossignol) створив невелику фірму, яка спеціалізувалася на випуску дерев'яних виробів для текстильної промисловості. Вже в той час Абель замислювався про те, як налагодити виробництво власних дерев'яних лиж.Через чотири роки перша пара лиж побачила світ. В цей же час Туристичний Клуб де Франс організовує змагання серед виробників спортивного інвентарю, на яких перший приз отримали лижі Абеля. На хвилі успіху він відкрив у своїй майстерні новий цех «Лижі і Сани». А після експедиції до Норвегії, де Абель вивчав саморобні лижі древніх вікінгів, створив відділ, який займався тільки лижами. Так з'явилася ROSSIGNOL - перша в світі гірськолижна фабрика.
Лижна фабрика у Вуароні, заснована Абелем, завоювала свою репутацію завдяки перемогам Еміля Аллі (Emile Allais) і Джеймса Кутті на Чемпіонатах Світу в 1937 і 1938 роках.

Успіх Rossignol був затьмарений приходом до Європи війни. Гірські лижі стали скоріше засобом виживання, коли після гарячого бою на перевалі потрібно було швидко з'їхати вниз. Про сприйняття гірськолижного спорту в якості задоволення довелося забути. Людям було просто не до них. Важко уявити, що практично 10 років в Європі був повний гірськолижний колапс. У 1955 році лижне підприємство було майже закрито.

4 червня 1956 Лорен Буа Вів, прекрасний лижник, одержимий горами і фахівець з лижних витягів, викуповує збиткове лижне підприємство, яке повільно, але вірно йде на дно. У цей час підприємство Rossignol у Вуароні працює в двох напрямках: текстиль та столярна справа. На підприємстві працюють 27 столярів і 100 найманих робітників. Пустивши в хід свій талант керівника, Лоран переконує сім'ю Россіньоль відновити виробництво лиж. Спеціалізація фабрики дозволила отримати патент на виготовлення лиж з ламінату ( склеєні між собою шари дерева).

Щоб залагодити деякі проблеми підприємства, Лоран їде в США. Питання швидко вирішуються, і Лоран пропонує концепцію розвитку структури фірми на території цієї країни. Чотири роки по тому Жан Вюарне стає переможцем Олімпіади у Скво Веллі на нових лижах з комбінованою структурою з дерева і металу, які носили ім'я Rossignol L'Alle 60. Так почалася історія про те, як Rossignol став № 1 у світі гірських лиж.

Лоран ставить перед собою і Rossignol завдання завоювати 30% французького лижного ринку. Завдяки випуску нових моделей і перемогам на змаганнях йому це вдається досить швидко.

У 1967 році йому надається можливість взяти під контроль французьку фірму Dynastar. Потім він вирішує побудувати заводи в Італії, Іспанії, Швейцарії та США. У 1972 він стає членом японської групи Mitsui & Co і одночасно світовим лідером: Rossignol тоді продає понад 2 мільйонів пар лиж в сезон.

Боб Ланге, винахідник спортивних пластикових гірськолижних черевиків вже на початку 70-х хотів об'єднатися з Rossignol . Через 8 років компанія опиняється на межі банкрутства. Історія повторюється: далекоглядний Лоран купує фірму Lange, і марка згодом завойовує тисячі перемог. Lange увійшла до складу групи в 1989, ще до того, як Rossignol почав випускати свої власні черевики. Таким чином, Rossignol розширив свою пропозицію і для великого спорту, і для масового споживача.

З 80-х років сноуборд щільно змагається на ринку з лижами. Незважаючи на свою позицію відомого виробника лиж, група, починаючи з 90-х розробляє програму з розвитку нового напрямку і швидко завойовує друге місце на світовому ринку завдяки своїм маркам: Rossignol, O'Sin, A-Snowboards, Hot, Hammer а також кріпленням Emery.

В умовах жорсткої конкуренції з низкою великих гірськолижних компаній в 2003-му році Rossignol починає співпрацювати із знаменитими модельєрами Еміліо Пуччі (Emilio Pucci) і Жан-Чарльз де Кастельбажак (Jean-Charles de Castelbajac), в чиїх нарядах хизувалися сама Мадонна і Дайана Росс.

2013-й рік для Rossignol був ознаменований рядом цікавих інновацій. Деякі з них: щоб максимально полегшити гірськолижні черевики, розробники Rossignol витягли частину пластика з їх основи, залишили лише діагональні направляючі, для збереження ефективності та енергопередачі черевика; лінійний ряд черевиків Rossignol був доповнений новими колодками і утепленими технічними волокнами 3M Thinsulate, а деякі моделі натуральною вовною; для полегшення безпосередньо самої лижі інженери Rossignol запропонували, наприклад, застосування дерева Павловнія, замість традиційних порід дерев, дерево Павловнія має виняткові властивості - низької щільності з високою міцністю; запатентована технологія компанії Rossignol Air Tip - структура носка і п'яти лиж з АБС пластику дозволяє знизити вагу лиж практично на 20 %.


Історія Rossignol в датах:

 • 1907- створення фабрики дерев'яних виробів Абелем Россіньолем

 • 1911 - перші лижі Rossignol

 • 1937-Emile Allais став чемпіоном світу на лижах Rossignol. На лижах Olympic 41 лижник Henri Oreiller став першим в історії французьким чемпіоном Олімпійських ігор

 • 1956-Лорен Буа Відкупує Rossignol

 • 1960-ЖанВюарне виграє Зимові Олімпійські ігри в Скво Веллей на перших металевих лижах Rossignol Allais

 • 1964-Rossignolдобивається міжнародного успіху і визнання з першими в історії лижами з використанням скловолокна

 • 1964 - на Олімпійських іграх в Інсбруку сестри Гетчль завойовують кілька медалей, виступаючи на лижах Rossignol L'Alle 60

 • 1966 - на Чемпіонаті світу в Портільо (Чилі) французам просто немає рівних. Саме тоді Анні Фамоз, що знаходилася серед інших французьких гірськолижників - лідерів змагань, виграє слалом на нових лижах зі склопластику Rossignol Strato. Ця модель, також як і випущені набагато пізніше Rossignol Open і Miss Rossignol продається мільйонним тиражем. Rossignol - єдиний виробник в світі, три моделі гірських лиж якого були продані в такій кількості

 • 1967 - контроль над фірмою Dynastar

 • 1970-ті - Rossignol з'являється на ринку США зі своїми першими біговими лижами і стає найбільшим виробником лиж у світі

 • 1972 - Малкольм Мілн виграв гонку на Кубку світу у Валь-д'Ізер, Франція

 • 1988 - На зимовій Олімпіаді в Калгарі Rossignol виграє 6 золотих медалей із 10 в альпійських дисциплінах

 • 1989 - придбання компанії Lange

 • 1990-ті - початок виробництва сноубордів під марками Rossignol, O'Sin, A- Snowboards, Hot, Hammer

 • 1990 - Після початку виробництва гірськолижних черевиків компанія Rossignol починає виробництво гірськолижних кріплень, а потім успішно виходить на ринок сноубордів та одягу

 • 1992, 1994 - на Зимових Олімпіадах в Альбервілі та Лілехаммері Rossignol лідирує за загальною кількістю перемог, і остаточно закріплюється на позиціях визнаного лідера у виробництві спорядження для зимових видів спорту

 • 2003 - З'являється слоган компанії «Pure Mountain Company» - для тих, хто живе горами, а не просто існує. Ексклюзивний дизайн від JCC використовується в чоловічих і жіночих моделях лиж високого рівня

 • 2012-2013 - За результатами абсолютного заліку Кубка Світу Rossignol зайняв третє місце, поступившись Head і Atomic

 • 2013 - На Чемпіонаті Світу в цьому році команда Rossignol завоювала 5 медалей і два титули Чемпіонів Світу: Маріон Ролланд в швидкісному спуску і Тесса Ворлі в слаломі-гіганті. Лара Гут завоювала срібло в Супер-гіганті, а Фріда Хансдоттер бронзову медаль в слаломі. У Кубку Європи цього року Rossignol отримав 37 подіумів, з них 14 перемог!

 • 2013 - Запатентована технологія компанії Rossignol - структура носка і п'яти лиж з АБС пластику

 • 2013-2014 - стала легендарною колекція S-Series, цього року технологічно змінюється і отримує нагороди як на міжнародній гірськолижної виставці ISPO, так і тестових видань і кілька патентів одночасно

 • 2013-2014 - новий слоган Rossignol «Another Best Day» - Ще один найкращий день.


Детальніше на сайті виробника
:
www.rossignol.com