Salomon

«Що мене захоплює, так це те, що я буду робити завтра» - Джордж Саломон

 Компанія Salomon зародилася у Франції, в місті Ансі.
У 1947-му році Франсуа Саломон зі своєю дружиною і сином Жоржем на сімейній раді ухвалили рішення заснувати власну компанію з виготовлення пил і будівельних пристосувань. Батько сімейства Франсуа розраховував на швидкий успіх у цій справі, так як вже мав деякий досвід у даній області. Однак не все йшло так гладко, як він вважав. Роком пізніше становище фірми поправив його син Жорж, що запропонував крім пил зайнятися також виготовленням і сердечників для спортивних лиж. На хвилі популярності лижного спорту Франсуа Саломон намагався розширюватися і збільшувати асортимент своєї продукції. Вже в 1948 році на невеликому сімейному виробництві була розроблена унікальна система лижних кріплень - вона отримала назву «Meil carres».

 Цей винахід став вирішальним у долі компанії. Винахід кардинально нового кріплення для гірських лиж задало вектор розвитку компанії і визначило всю подальшу її долю. Новинка мала приголомшливий успіх. Всі провідні гірськолижні центри Франції закуповували нові кріплення оптовими партіями. Незабаром кріплення «meil carres» стали поставлятися і на експорт. На початку, інноваційний виріб було прийнято на ура споживачами Австрії та Швейцарії, потім до них додалися й любителі спорту з США. Такий успіх остаточно переконав Salomon пов'язати свою діяльність зі спортом. Система «meil carres» була світовим стандартом кріплень аж до 1952 року. Власне в 1952-му році Франсуа Саломон пропонує світові нову інновацію - перше тросове кріплення для лиж.

 Так що, відома багатьом своїми лижами, черевиками і роликовими ковзанами компанія Salomon прославилася саме завдяки своїм гірськолижним кріпленням. Протягом всієї своєї історії конструктори Salomon представляли світові все нові і нові концепції кріплень для гірських лиж. Їм також належить винахід перших автоматичних кріплень, концепція яких використовується й донині.

 У 1970-х роках Salomon стає лідером з випуску гірськолижних кріплень. В асортименті з'являються дитячі моделі кріплень.
1975-й рік - Salomon розробляє перший автоматичний скі-стоп - гальмо Верлі. Пізніше скі-стопи не раз допрацьовували, світу було представлено гальмо Рідель інтегрований в заднє кріплення з автоматичним притиском. У 1990-х роках концептуально змінений захват черевика переднім кріпленням, це збільшило точність керування і еластичність кріплень. У 1994-му році Salomon представляє модель Suspension з активною платформою, що відрізняється ефективним віброгасінням. Пізніше з'являється система Spheric з додаванням третьої осі захисту та активної платформою Propulse; слідом платформа Poweraxe.

 Крок за кроком, рік за роком в гонитві за досконалістю в 2000-му році Salomon знову відзначився. Гучною інновацією стає винахід першої системи Pilot, інтеграція лижі і кріплення в один механізм. Пізніше система Pilot еволюціонувала і далі.

 Здавалося б, кріплення ідеальні, що можна ще придумати... І ось, в 2004-му році компанія Salomon починає серійний випуск слаломної інтерфейсної платформи ZZ. За рахунок більш високого кріплення черевика закантовка лиж стала краще і простіше. До речі, саме конструктора Salomon першими придумали кріпити платформу з кріпленнями на 2 болта , таким чином, лижа зберігає гнучкість по всій довжині. Конструкція ZZ стала основою для всіх рейсінгових плат з плаваючою платформою щодо центру лиж. Платформа ZZ успішно показала себе на Кубку світу, стала прототипом платформі, яка з'явилася в 2006-му році - Smartrak.

 Власне що таке платформа ZZ і чим вона так унікальна? Конструктори Salomon фактично розділили платформу. Завдяки цьому лижі стали краще прогинатися по дузі, керованість лиж в карвінговому повороті стала помітно стабільнішою. Також завдяки спеціальному механізму вплив черевика на прогин лиж практично не відчувається.


 У 1980-му році, вже відома всьому гірськолижному світу компанія випустила перші гірські лижі Salomon. У цьому напрямку конструктора компанії теж запропонували ряд революційних змін. Геніальною розробкою компанії стала технологія виробництва гірських лиж. На відміну від традиційних «сендвічів» і «кепів», Monocoque - це несуча замкнута конструкція, що визначає основні робочі характеристики лижі. Тип внутрішнього заповнення лижі відіграє другорядну роль. При значній торсіонній жорсткості лижі мають легку вагу і м'яко йдуть по дузі. Компанія Salomon застосовує різні конструктивні типи Monocoque (3D Race Monocoque, 3D Sport Monocoque, Double Monocoque, Monocoque ) залежно від функціонального призначення лиж. При появі лиж карвінгової геометрії Monocoque знайшов «друге життя». Саме в лижах такої геометрії яскраво проявилися всі переваги цієї технології. Зокрема, вдалося створити лижі менш чутливі до нерівного рельєфу .

 Так ... раз вже ми заговорили про карвінгових лижах, слід зауважити, що саме Salomon почав випуск перших укорочених лиж. Це була революція в гірськолижному спорті. Винахід фірмою Salomon коротких лиж дало старт «Новій школі» спортивного катання, або карвінговій спортивній техніці .

 Серед інших гучних інновацій компанії можна відзначити комерційні моделі Verse з коротким носком, а в 2005-2006 роках також з'явилися серії Scrambler і Streetracer з автокарвінговим ефектом.

 Настільки важливі розробки та вдосконалення, зрозуміло, не залишилися непоміченими в середовищі професійних спортсменів. Все частіше учасники різних змагань почали вибирати гірські лижі Salomon. З 2001-го року, коли компанія посіла перше місце в світі серед інших виробників, гірські лижі Salomon принесли своїм власникам величезне число золотих медалей на Чемпіонатах світу та Олімпійських іграх.

 Співпраця Salomon з дизайнером Бертраном Крафотом прославило компанію в світі фрірайду. Дітищем цього ентузіаста стали легендарні Salomon Pocket Rocket - топові лижі для любителів вільного катання, і Scream - по-справжньому універсальні лижі.

 Пізніше компанія знову порадувала фрірайдерів. Salomon Rocker 2 - нове покоління лиж для катання по сніговій цілині - це геометрія Twin Rocker і надлегка конструкція, створена в співпраці з кращими фрірайдерами. Неймовірне відчуття сніжного серфінгу і легкість руху по глибокому свіжому снігу.


 2012-й рік. Компанія Salomon представляє чергову сенсацію - гірські лижі Salomon BBR, відомі також під ім'ям «Блакитна акула». У тому числі через свій неординарний зовнішній вигляд ці лижі стають самими обговорюваними в 2012-му році. На презентаціях Salomon заявляє BBR як перші, реально повноцінні, універсальні лижі. Їх творець все той же знаменитий Бертран Крафт, а його прізвисько - BeBeR фактично і дало назву новим лиж.

 «Я давно хотів внести в гірські лижі технічні елементи з інших видів спорту. Наприклад, з серфінгу. Ніс прототипу моїх лиж був величезним, справжній серф! Управління ними було схоже на техніку серфового слайдінгу, де швидкість і напрямок руху змінюється за рахунок тиску на задню частину дошки і зміщення центру ваги назад. Попрацювавши над прототипом, я створив серійну модель лиж, які зберегли принадність «ковзання по хвилах». На лижах BBR можна закладати широкі плавні дуги в паудері, а можна спробувати і повороти малого радіусу з хорошим закантуванням на підготовленому схилі».
- Бертран Крафт.

 Враховуючи досвід Бертрана в його попередніх творах ніхто вже не сумнівається, що його лижі працюватимуть в цілині. Salomon BBR - перша з універсальних лиж, яка на підготовленій трасі веде себе не гірше багатьох трасових лиж.

 Для охоплення нових напрямків Salomon Group придбала ряд компаній. У тому числі Bonfire Inc - виробнича компанія з Каліфорнії, що займається виробництвом спортивного одягу та аксесуарів для сноуборду.

 Також Salomon засвітився на гірськолижному ринку і власними лініями спортивного одягу. Залучення багатьох видних французьких дизайнерів, які доклали руку до створення та розробці нових моделей дозволили налагодити випуск стильної, практичної, зручної і завжди актуальної продукції!


 Salomon стрімко завоював популярність і зараз є одним з найбільш помітних європейських виробників, займаючи лідируючі положення на світовому ринку в зимових видах спорту. Важливо, що, незважаючи на зміну власників, основна мета Salomon залишається колишньою - зробити катання на лижах ще більш захоплюючим завдяки впровадженню нових технологій, які дійсно працюють. Відомо, що компанія інвестує 5% свого обороту в дослідження і щорічно реєструє близько 90 патентів.

 У 2013-му році асортимент моделей гірських лиж Salomon надзвичайно широкий. Компанія пропонує лижі для будь-якого стилю катання і рівня підготовки. Для карвінгу - чудова серія 24 Hours. Її відрізняє прекрасна керованість, що дає впевненість на поворотах. Моделі Q серії - створені спеціально для фрірайдерів, а універсальні гірські лижі Salomon серій BBR і Enduro припадуть до душі початківцям і експертам. Для шанувальників Park-Pipe створені особливі серії Threat, Suspect і Remix, а для досвідчених любителів спортивних лиж - серії S-Lab і X-Race.

Історія Salomon в датах:


 • 1947 - рік заснування компанії Salomon
 • 1952 - Жорж Саломон автоматизує виробництво, кількість продукції, що випускається істотно зростає
 • 1952 - Жорж Саломон винайшов перше у світі тросове кріплення, що включає в себе автоматичне переднє кріплення Skade і систему Lift закріплення п'яти
 • 1961 - випуск кріплень Salomon Allais-Lift - названа на честь кращого гонщика того часу Emile Allais
 • 1966 - винайдено перше у світі кріплення з вільною основою, які були показані на Alpine World Ski Championships
 • 1967 - перше кріплення з еластичною передньою частиною
 • 1972 - компанія Salomon стала найбільшим виробником кріплень
 • 1976 - нова фабрика з виробництва кріплень відкрита в містечку Annecy le Vieux
 • 1978 - застосування гальма (Riedel) - інтегрованого з заднім кріпленням скі-стопа із автоматичним притиском гальм
 • 1979 - виведення на ринок взуття Salomon, яке відразу ж завойовує популярність. Поле діяльності розширюється  - початок випуску гірськолижних черевиків і черевиків для бігових лиж
 • 1980 - випуск перших гірських лиж виробництва Salomon
 • 1984 - кріплення моделі S747 з системою Multicontrol
 • 1984 - за рахунок придбання компанії Taylor Made додається перший літній вид спорту - гольф
 • 1990 - поява гірських лиж і нової технології у виробництві гірських лиж - Monocoque
 • 1992 - розширення виробництва. Тепер Salomon випускає літній одяг та взуття для туризму та активного відпочинку
 • 1993 - Урс Леман завойовує золото на даунхілі, а Кароль Мерль бере золото в гігант-слалому (GS) на Всесвітньому Чемпіонаті у Моріоці, Японія. Спортсмени виступали на гірських лижах Salomon
 • 1994 - кріплення S997 Suspension з активною платформою з ефективним віброгасінням
 • 1994 - Salomon купує компанію Mavic, виробництво деталей для велосипедів
 • 1995 - Salomon купує американську компанію Bonfire Inc, що спеціалізується на виробництві спортивного одягу для сноуборду
 • 1996 - конструктори кріплень представляють систему Spheric та активну платформу Propulse
 • 1997 - Salomon підписує угоду про стратегічне партнерство з компанією Adidas. У цей момент французька марка стає частиною холдингу Adidas-Salomon AG
 • 1997-1999 - революція в гірськолижному спорті завдяки винаходу фірмою Salomon коротких карвінгових лиж, це стало початком «Нової школи» спортивного катання, або карвінговій спортивній техніці
 • 1997 - Salomon запускає лінію сноубордів
 • 1998 - Salomon починає виробляти ролики під торговою маркою Inline Skates
 • 1998 - революція у фрірайді. Створення найбільш універсальних лиж X-Scream Series
 • 2000 - Salomon Extreme Team виграє X-Adventure World Cup, повністю екіпірована в Salomon
 • 2000 - технологічна революція - створення системи Pilot - перша інтеграції лижі і кріплення в єдиному механізмі
 • 2000 - революція в масових лижах, поява лиж Verse - комерційних лиж з коротким носком, що значно полегшують карвінгове катання
 • 2001-2002 - легендарні гірські лижі Salomon Pocket Rocket
 • 2001 - Salomon займає перше місце в світі в гірськолижному спорті серед виробників гірських лиж
 • 2001 - новий дизайн-центр відкривається в Annecy. Там створюється дизайн для всієї продукції Саломон
 • 2001 - початок випуску одягу для гірських лиж та активних видів спорту
 • 2002 - придбання компанії Агс'Тегух, що виробляє високотехнологічний одяг для альпінізму, гірського туризму і фрірайду
 • 2002 - всього через 11 сезонів після випуску перших лиж компанія Salomon домінує на Кубку Світу та Олімпійських іграх. Жодна компанія не мала такого успіху за всю історію гірських лиж. Починаючи з 2001 року, Salomon домінує за кількістю золотих медалей на Чемпіонатах світу та Олімпійських іграх
 • 2002 - придбання невеликої компанії з виробництва скейтборду і «скейтового» одягу та взуття Cliche Skateboards
 • 2004 - поява серії лиж Streetracer і Scrambler - нового покоління лиж з автокарвінговим ефектом, що виводять еволюцію карвінгових лиж на новий виток розвитку
 • 2005 - випуск моделей Salomon GC - гігант-карв - нового покоління «гігантських» лиж і сноублейдів з автоматичними кріпленнями
 • 2005-2006 - нові серії гірських лиж Salomon Scrambler і Streetracer
 • 2 травня 2005-го року Adidas-Salomon AG оголосила, що укладена домовленість між нею і фінською компанією AmerSport про продаж компанії Salomon разом з належними брендами (Bonfire, Mavic) за суму 485 мільйонів євро
 • 2006 - випуск інтерфейсних платформ Smartrak на базі ZZ
 • 2006 - випуск серії X-Wing - нової категорії багатоцільових лиж для катання по всіляких схилах. Започатковано проведення нових змагань - X-Wing Rally
 • 2006 - випуск лиж серії Aero, категорії Allround carving
 • 2008 - початок відділень роздрібних магазинів від компанії Adidas. Відкриваються роздрібні магазини спільно з маркою Atomic
 • 2008-2009 - нове покоління гірських лиж Salomon Rocker 2
 • 2012 - Salomon BBR - перші універсальні лижі
 • 2013-2014 - нові технології та особливості: X-Race; Q-line; X-max - лінійка гірськолижних черевиків з технологією Custom shell; X-pro - лінійка гірськолижних черевиків з технологією Custom Fit; Free Style - армування контактів; використання бамбука в ряді моделей лиж


Детальніше на сайті виробника: www.salomon.com