Зима 2010 року стане найхолоднішою за останні тисячу років!

 Польські метеорологи припускають, що зима 2010–2011 років може стати однією з найсуворіших у Європі за останнє тисячоліття.

 Причину метеорологи вбачають у згасанні теплої атлантичної течії Гольфстрім, яка пересталао доносити тепло до Європи, повідомляє газета «Сегодня».

 На думку вчених, охолодження Європи пов’язано з тим, що швидкість руху вод Гольфстріму знизилась у два рази в порівнянні з тим, що було кілька років тому. І тепер вона не в змозі компенсувати холод, який приносять повітряні маси з Арктики.

 За словами кліматолога з Інституту метеорології і водного господарства Польщі, ці зміни вже помітні в Норвегії та низці інших скандинавських країн. «Якщо Гольфстрім повністю зникне, то Європу чекає льодовиковий період, а в Скандинавії можливе утворення великого льодовика», – зауважив він.

 Як вважають деякі спостерігачі, причина послаблення Гольфстріму може полягати в аварії нафтовидобувної платформи «DeepwaterHorizon» компанії BP в Мексиканській затоці, яка сталася 22 квітня. З аварійної свердловини Макондо в океан з кінця квітня по кінець липня потрапило від 600 до 760 тисяч тонн нафти.

Джерело ZIK


Всі новини
Новини