16-річний британський альпініст підкорив сім найвищих гірських вершин у семи частинах світу

 16-річний британець став самим юним альпіністом у світі, який підкорив найвищі гори на всіх континентах.

 Джордж Аткінсон із Сербітона, що на південному заході Лондона, почав реалізацію програми «Сім вершин» з підкорення Кіліманджаро в 2005 році і завершив її, досягнувши вершини гори Еверест в четвер, 26 травня.

 Він побив рекорд американського підлітка Джонні Коллінсона, який виконав ту ж програму в 17 років. Британська Рада з альпінізму (British Mountaineering Council) підтвердила, що на момент підкорення сьомої вершини - Евересту - йому було 16 років.

 Джордж, якому в неділю виповниться 17, почав здійснювати програму «Сім вершин» в 11 років. Першою вершиною в 2005 році стала пік Кіліманджаро в Танзанії. У 2007 році він піднявся у Росії на Ельбрус, а в 2008, через рік, досяг вершини Піраміда Карстенс в Індонезії і вершини Аконкагуа в Аргентині. Поруч виявилася вершина Мак-Кінлі в Північній Америці, а потім вершина масиву Вінсон в Антарктиці, куди він дістався в кінці 2010 року.

 У блозі Джорджа його мати, Пенні Аткінсон, зробила запис: «Джордж досяг вершини приблизно о 8:15 ранку за непальським часом. Каже, погода гарна. Велике спасибі всім, хто допоміг Джорджу в досягненні його мрії». До цього вона додала: «Нехай мій хлопчик благополучно спуститься вниз!»


Всі новини
Новини