Український біатлоніст Дмитро Підручний став чемпіоном світу

Українець Дмитро Підручний виграв "золото" у гонці переслідування на 12,5 км на Чемпіонаті світу з біатлону, що проходить у шведському Естерсунді.

У чоловічій гонці переслідування Підручний стартував четвертим, але зумів стати першим українцем - чемпіоном світу у чоловічому біатлоні і завершив гонку з результатом у 31:54.1 хв.

"Поки без емоцій. Не віриться, що це нарешті сталося. Важко щось сказати. Гонка немов в тумані... Я знав, що сьогодні складні погодні умови і все буде вирішуватися на "стійці". Відстрілявшись чисто, зрозумів, що треба боротися за призові місця. Пощастило, що суперники багато помилялися, це зіграло мені на руку", — сказав Підручний у включенні UA:Перший, повідомляє "Громадське".

"Срібло" виграв лідер світового рейтингу Йоханнес Бо з Норвегії (припустився чотирьох промахів і програв Підручному 8,3 секунди), "бронза" у француза Кентена Фільона-Має, який відстав від Підручного на 17,7 секунд.

Дмитро Підручний ровесник незалежності - народився 5 листопада 1991 року на Тернопільщині. Кар'єру у біатлоні розпочав в 2005 році, а в 2012 році потрапив до складу збірної України.

Виступав на зимових Олімпійських іграх в 2014-му та 2018 роках.

Дмитро Підручний офіційно є старшиною Національної гвардії України та інструктором спортивного клубу НГУ.

Ввечері того ж дня на центральній площі шведського Естерсунда, де й проводяться змагання, відбулася церемонія нагородження. З відео видно, що Дмитро почувався трохи ніяково. Норвежець Йоганнес Бьо, для якого такі урочистості справа буденна, але який на цей раз став другим, навіть підказав Дмитрові, в якому напрямі треба рухатися, коли українець на мить перед виходом на сцену завагався.

Через лічені хвилини, коли на честь Підручного лунав славень України, відомий своїми патріотичними почуттями тернополянин не стримав сліз.

Наступного разу Дмитро на чемпіонаті світу-2019 має вийти на старт у середу, 13

Наступного разу Дмитро на чемпіонаті світу-2019 має вийти на старт у середу, 13 березня, коли відбудеться чоловіча індивідуальна гонка.