FIS змінила геометрію гірських лиж

Змагання з гірських лиж стануть з наступного року більш безпечними завдяки нововведенням, суть яких керівництво Міжнародної федерації лижного спорту (ФІС) озвучило 18 липня в Зальцбурзі на зустрічі з провідними виробниками спортивного інвентарю.
 
Основні нововведення торкнуться ключової технічної дисципліни - гігантського слалому. Тут передбачається подовжити лижі для чоловіків з 185 до 195 см, а у жінок - з 180 до 188 см. Крім того, лижі стануть значно вужчі. Їх ширина до зони кріплення не перевищуватиме 95 мм. 

Радіус бічного вирізу на чоловічих лижах буде збільшений з 27 до 40 м, а у жіночих - з 23 до 35 м. Саме такі параметри були визнані оптимальними в результаті наукових досліджень. 

При цьому геометрія лиж, використовуваних в швидкісному спуску і супергігантському слаломі не зазнає значних змін, а в слаломі залишиться незмінною. 

На думку спортивних функціонерів, дані заходи спрямовані насамперед на зниження травматизму в гірськолижному спорті, який значно зріс в результаті використання так званих "приталених" лиж. 

Перераховані нововведення будуть затверджені восени нинішнього року і наберуть чинності із сезону 2012-2013 рр. Для спортивної промисловості це означає, що більшість розробок, пов'язаних з геометрією "приталених" лиж доведеться заморозити.


Всі новини
Новини