Ferrino


Історія компанії Ferrino почалася в 1870 році, коли засновнику компанії Чезаре Ферріно спала на думку революційна ідея зі створення водонепроникних матеріалів. У своїй малярській майстерні в Турині він розпочинав перші експерименти з виробництва вощеної тканини. І це спрацювало, водонепроникні тканини негайно стали мати успіх у всій Італії.У перші роки існування компанія постачала тканини на різні виробництва, і вже тоді розпочалося виготовлення перших наметів для полярних дослідників та альпіністів.
Робота йшла повним ходом і, завдяки своїй інноваційності та високій якості матеріалів, привернула увагу відомих діячів Італії. Спочатку Джованні Аньєллі, майбутній відомий промисловець та засновник концерну Fiat, звернувся до майстерні Ferrino, а потім уже й італійська армія обрала компанію для співпраці.
В 1910 Ferrino запускає свій перший продукт для масового виробництва - намет Cervino. Звичайно, намети з матеріалів з такими властивостями не могли не тішити альпіністів та дослідників, і на початку ХХ століття, в епоху розвитку альпінізму, Ferrino стає синонімом світу аутдорів.

У 1937 році італійський учений Альберто де Агостіні під час своєї експедиції до Південної Америки використовував намет Ferrino The Negheli. Такий бавовняний намет з дерев'яними опорами міг важити приблизно 15 кілограмів.

В результаті своїх подорожей Альберто де Агостіні став першим дослідником, який описав Магелланову протоку, написав понад 20 книг і робіт різними мовами і залишив дорогоцінну колекцію з кількох сотень фотографій Патагонії та Вогняної Землі. З 1965 року на півдні архіпелагу існує національний парк, названий його ім'ям, який з 2015 року є біосферним заповідником ЮНЕСКО. А Ferrino екіпірувала дослідника протягом усього його життя.

У 60-ті роки в Європі був аутдор-бум, компанія Ferrino випускала в основному великі та громіздкі намети для кемпінгу та двомісні намети, що було ідеальним рішенням для сімейного відпочинку. Намети для експедицій у період так і залишалися досить важкими. У компанії добре розуміли необхідність зниження ваги. Це вдалося завдяки заміні важких дерев'яних дуг на алюмінієві намети стали важити близько 8 кілограмів.

Якось на порозі компанії з'явився Райнхольд Месснер. Він хотів піднятися на всі восьмитисячники у світі, і для цього йому потрібно було легке та надійне спорядження для висотних таборів. Співпраця з видатним альпіністом зіграла величезну роль розвитку Ferrino. Месснер був неймовірно популярний і ніс аутдор-культуру до маси. Його вплив відгукувалося луною по всьому світу і підштовхнуло компанію на створення не тільки наметів для професійних альпіністів, а й таких якісних і доступних наметів для любителів.


У той самий час компанія починає створювати продукт, якому людина може довірити своє життя екстремальних умовах. У 1990 році під час експедиції в Антарктику стався кумедний випадок у взаєминах Месснера та Ferrino.

Тоді не було такого зв'язку, як у наш час, а з гаджетів у Райнхольда був лише GPS-маячок, що відображав його рух і трек. Крапка з розташуванням Месснера на карті приклеїлася на три дні. Всі були дуже стурбовані і думали, що він помер. Насправді він просто потрапив у найжорстокіший шторм і не міг вийти з намету протягом трьох днів. Після повернення додому він зателефонував до офісу Ferrino і сказав: «Ваш намет врятував мені життя».

У 1994 році компанія відкриває власну лабораторію HighLab для тестування матеріалів та дослідних зразків у польових, екстремальних, практично неможливих умовах. HighLab знаходиться в Італії в долині Аоста на схилі Монте-Роза, притулок Квінтіно Селла на висоті 3585 метрів. Вона працює в липні та серпні та відкрита для всіх альпіністів та туристів, які бажають взяти участь у випробуваннях продукції серії HighLab.

Сьогодні в колекції HighLab є практично все необхідне спорядження для альпінізму, рюкзаки, спальні мішки та, звичайно ж, намети.

Детальніше на сайті виробника:  www.ferrino.it