Marmot

Компанія Marmot - один з провідних у світі виробників устаткування для альпінізму, активного відпочинку на природі та зимових видів спорту. Marmot виробляє верхній одяг, рюкзаки, намети, спальні мішки та інше спорядження. Ідея створення фірми Marmot з'явилася в квітні 1971 р. на Льодяних полях Джуно, на Алясці. Студенти університету Санта-Круз Ерік Рейнолдс і Дейв Хантлі, майбутні гляціологи, придумали ідею організації Marmot Клубу Бабака. Їм було холодно, сиро і незатишно в тому спорядженні, що вони використовували, незважаючи на те, що це спорядження було одним з кращих на ринку в той час.

 Повернувшись до Каліфорнії, вони вирішили, що зможуть створити одяг в якому не буде сиро і холодно. Ерік і Дейв організували виробництво дослідних зразків пухових виробів прямо в кімнаті гуртожитку. В першу чергу вони пошили светр та куртку. Хлопці розбиралися в пуху, і дуже скоро зуміли розробити три перших пухових спальних мішка Marmot. Найбільш теплою була модель PIKA (тепер вона відома, як CWM). Цей спальний мішок міг зберігати тепло при -45 оС і коштував 168 $ за цінами 1975 року. 

 У 1973 Ерік спільно з Томом Бойсом з компанії "Grand Junction" здійснив зимове сходження на Grand Teton у Вайомінгу. Навесні наступного року команда Marmot складалася вже з Еріка, Дейва і Тома. Вони орендували столітню кам'яну будівлю неподалік від центру міста. Там був відкритий перший магазин, який назвали "Marmot Mountain Works". Бізнес тільки починався, хлопці ледве зводили кінці з кінцями і підробляли, навчаючи туристів катання на гірських лижах. Весна 1974 року - дата офіційної появи на світ фірми Marmot. 

 Восени 1974 року Том здійснював сходження в Перу і випадково познайомився зі знаменитим творцем пригодницьких фільмів - Майком Гувером. Через пару тижнів після повернення Майк розповів Тому, що кінокомпанія «20th Century Fox» знімає фільм - «Eiger Sanction» з Клінтом Іствудом в головній ролі. Для цього фільму компанії терміново потрібно більше 100 штук найтепліших пухових курток. За наступний тиждень хлопці розробили і пошили модель «Golden Mantle» (Золота мантія) - дуже об'ємну і теплу пухову куртку. Бренд Marmot "засвітився" на кіноекрані, і це дуже допомогло його впізнаваності.

Детальніше на сайті виробника: marmot.com