Плани Юічіро Міурі: на Еверест - в 90 років, а в 85 - спуститися з Чо-Ойю на лижах

Цю людину ніяк не можна було пускати на Еверест. Літній чоловік, за всякими рамками вікових обмежень, котрий переніс три операції на серці, що страждає від діабету... не дивно, що він так описав свій спуск з вершини. "Спускаючись з вершини Евересту, я відчував, що ймовірність того, що я помру на цьому спуску, була навіть не 100, а 120%".

23 травня 2013 Юічіро Міура встановив рекорд сходження на Еверест, піднявшись на нього у віці 80 років. Це було його третє сходження на вершину, перші два були відповідно в 70 і 75 років.

Менше року до цього, при сходженні на шеститисячник Лобуче, японський ветеран пережив важкий напад гірської хвороби, і йому потрібна була операція на серці. Ледь оговтавшись, Міура хворіє важкою формою грипу, у нього зупиняється серце, і лікарі з великими труднощами повертають його до життя. Ще одна операція, з лікарні він виходить 15 січня, через 2 місяці почалася експедиція на Еверест.Батько нашого героя Кейдзо прожив понад 100 років, в 99 років він з'їхав по Білій долині, а віковий ювілей він відзначав на лижах на курорті Сноубёрд, що належав Діку Бассу. У 77 років Кейдзо був на вершині Кіліманджаро, що довго було рекордом віку. Так що зі спадковістю - все в порядку. Батько був гірськолижним інструктором, сина поставив на лижі і тим визначив його долю.

Гірські лижі - це для усвідомлення радості життя. Для Міури - це звичка, зиму він проводить на Хоккайдо, на знайомих, рідних схилах. Решту часу він живе в передмісті Токіо, де у нього є невеликий робочий офіс. Туди він їздить на поїзді, від станції йде пішки 9 км, потім - назад. В офісі обладнана спеціальна кімната гіпоскопічний намет-барокамера, в якій він імітує підйом на 6000 метрів. У період підготовки до сходження, Міура тренувався в ній три рази на тиждень.А спочатку була думка просто зійти на найвищу вершину світу в 70-річному віці. Потім в 75, потім у 80. Зараз Юічіро-сан оголошує про свої нові плани: Еверест у віці 90 років. А до цього, в 85 - Чо-Ойю зі спуском на лижах!


Всі новини
Новини