Скандинавські гірськолижні курорти почали сезон раніше, ніж будь-коли

У п'ятницю 2 жовтня гірськолижні курорти Рука і Леві відкрили свої перші траси. Це найраніше відкриття в історії.

Воно стало можливо завдяки збереженому заздалегідь снігу. У Руці практика такого снігового стратегічного запасу існує багато років. Сніг, що зберігався все літо, вже використовується на схилах в п'яти центрах Фінляндії.

Після Руки і Леві з таким минулорічним снігом 1 листопада відкриється Суому в Кемиярви, а потім в листопаді Оунасвааре в Рованиеми и Лаайисе в Ювяскюля.

У п'ятницю також відкрилися кілометри трас для бігових лиж. Генеральний директор гірськолижного курорту Леві Йоуні Палосаарен вважає, що це рекордна різноманітність пропозицій на осінній період. «Люди можуть одночасно кататися на бігових лижах, гірських лижах, грати в гольф, ходити в походи і кататися на гірських велосипедах».

Гірськолижні курорти чекають хорошого сезону навіть в умовах короновірусної  епідемії. «Втрата іноземних туристів - велика проблема для готелів і підприємців. На схилах все повинно бути не так погано, ми розраховуємо на вітчизняних лижників », - каже Палосаарі. У Руці частка внутрішніх туристів становить близько 70 відсотків.

«На гірськолижному курорті частка ще вище. Це дає нам можливість відпочити в наступному сезоні, коли іноземних гостей буде мало або зовсім не буде », - говорить генеральний директор Туристичної асоціації Рука-Куусамо.

Гірськолижні курорти дотримуються рекомендацій Національного інституту охорони здоров'я і соціального забезпечення (THL) по боротьбі з коронавірусів, наприклад, щодо інтервалів безпеки. «Квитки на підйомники можна купити заздалегідь в інтернет-магазині. Поїздки на підйомнику проходять на відкритому повітрі і займають не більше 15 хвилин. Ви можете безпечно кататися на лижах », - вважає Харрі Ліндфорс.

У майбутні осінні святкові тижні будуть відкриті і безсніжні гірськолижні курорти, правда, без доступу до схилів. Наприклад, є велосипедні маршрути і парки пригод.

Траси для бігових лиж будуть відкриті протягом жовтня крім Леві, по крайній мірі, в Рука, Соткамо Вуокатті, Куопіо Тахко, Муоніон Олос і Рованіємі Оунасваара.

Ще не вирішено, чи відбудеться 21-22 листопада етап Кубка світу з гірськолижного спорту в Леві. Рішення Міжнародної лижної федерації FIS очікується в наступну п'ятницю, 9 жовтня.

Джерело


Всі новини
Новини