Тереза Йохауг пропустить Олімпіаду-2018, дискваліфікацію продовжено до 18 місяців за допінг

 Тереза ​​Йохауг (Therese Johaug народилась 25 червня 1988 року) - норвезька лижниця, олімпійська чемпіонка 2010 року в естафеті, семиразова чемпіонка світу, дворазова володарка Кубка світу в загальному заліку; модель, дизайнер спортивного одягу. Спеціалізується в дистанційних видах.

 Єдина в світі семиразова переможниця (за часом проходження дистанції) знаменитої гонки в гору Альпе Черміс на 9 кілометрів, що проводиться в рамках заключного етапу багатоденки «Тур де Скі».


Therese Johaug

 У період з 4 по 15 вересня 2016 року норвезька лижниця Тереза Йохауг використовувала крем Трофідермін, виданий їй лікарем збірної команди в Італії, щоб лікувати сонячні опіки на губах. Одним з активних інгредієнтів крему, зазначених на упаковці, був Клостебол ацетат (0,5%) - анаболічний агент, включений в список заборонених WADA препаратів як в змагальний період, так і поза змаганнями.

 16 вересня Йохауг під час чергового змагального контролю здала тест, який показав наявність метаболітів Клостебол. Розглянувши цю справу, НОК Норвегії виніс рішення про відсторонення спортсменки на термін 13 місяців з 18 жовтня 2016 року, дати початок її тимчасового відсторонення.

 6 березня Міжнародна лижна федерація FIS подала апеляцію на рішення НОК, в якому пропонувалося збільшити термін відсторонення Йохауг на період від 16 до 20 місяців.

...

 Розглянувши справу по суті, Панель CAS визначила, що Йохауг не зробила базової перевірки упаковки, на якій заборонена речовина була не тільки вказана в числі інгредієнтів, а й був очевидний попередження про допінг. Незважаючи на чисту допінгову історію спортсменки, CAS прийняв рішення, яке забезпечує рівність в дотриманні антидопінгових правил, а відповідно і покарання, відповідному ступеня вини спортсмена. Проаналізувавши рішення WADA в подібних незначних випадках за 2015 рік Панель визначила, що в них призначалося покарання від 12 до 24 місяців, і визначив, що в даному випадку відсторонення на термін 18 місяців починаючи з 18 жовтня 2016 року адекватним.


Всі новини
Новини