Андрій Дериземля: «Мрію про олімпійську медаль»

  На одному з недавніх заходів Національного олімпійського комітету із залученням представників пера і мікрофону ми дещо несподівано зіткнулися з Андрієм Дериземля - безумовним лідером чоловічої збірної України з біатлону. Природно, за кілька місяців до старту зимових Олімпійських ігор поспілкуватися з ним було дуже цікаво ...

- Андрію, минулий сезон залишив двояке враження. З одного боку, вам постійно вдавалося вести боротьбу за місце в провідній десятці, з іншого - медальний п'єдестал чемпіонату світу та етапів Кубка світу так і не підкорився ...

 Так, сезон вийшов неоднозначним. А раз немає медалей - значить, радіти нема чому. Пояснення цьому - у стрільбі: жодного старту не вдалося пройти без промахів.

 - Чому?

 - У мене буквально розвалюється ложе гвинтівки. Займатися його ремонтом по ходу сезону було безглуздо, виправити ситуацію вийшло лише кілька днів тому на першому тренувальному зборі в чеському місті Яблонец-над-Нисой.

 - Виходить, саме проблемною зброєю можна пояснити той роковий промах в індивідуальній гонці на чемпіонаті світу, який не просто позбавив вас золотої медалі, а й взагалі залишив за межею призерів?

 - Якщо говорити відверто, то не знаю. Логічно пояснити той промах неможливо. Я не боявся, не переживав з приводу того, що у випадку попадання стану чемпіоном світу. Начебто стріляв напевно, а куля пройшла у п'яти міліметрах від мішені! Немов наврочив хтось ... Я потім кілька днів ходив , все намагався зрозуміти, що ж сталося. Але так i не зрозумiв.

 - На відміну від стрільби, швидкості вашого бігу кожен міг би позаздрити і король біатлону - норвежець Уле-Ейнар Бйорндален!

 - Величезну подяку хочу за це висловити нашим змажчикам лиж! Дійсно, такого прекрасного ходу у мене ніколи ще не було. І все ж мої лижі далекі від досконалості. Адже, що відбувається фактично? Лижна компанія насамперед виготовляє лижi для тих спортсменів, які вважаються явними фаворитами. Наприклад, вона виготовляє близько 300 пар лиж спеціально «під Бйорндалена». Норвежець їх довго тестує, відбирає 20-30 найкращих і, природно, що навіть дрібні прорахунки його змажчикiв на змаганнях цілком компенсуються відмінною якістю спортивного спорядження. А що мені? Дали шість пар на весь сезон, і спасибі ще, що безкоштовно. Хочеш користуватися продукцією інших компаній? Будь-ласка! Але за це доведеться викласти кругленьку суму, та ще й немає гарантії, що їх лижі будуть краще.
 Безумовно, можна обганяти і Бйорндалена та інших титулованих біатлоністiв . Однак для цього потрібно своєрідний збіг обставин, коли в тебе і біг виходить, і стрільба - відмінна, а у суперників виникають труднощі.

Про трасу, на якиiй будуть проходити гонки Олімпіади, доводилося чути, що вона для українських біатлоніста вигідна ...

 - Справді, чимось нагадує нашу на базі «Тисовець». В цілому, вона досить швидкісна, хоча є і високі підйоми, і круті віражі. За всіх українських спортсменів не скажу, але особисто для мене улюбленої траси не існує. Мені підійде яка завгодно, головне, щоб вона була добре підготовлена.

- А що поробиш, якщо в Україні тільки одна база - «Тисовець»?

 Требаж десь тренуватися. Передбачаю ваше питання: ні, жити в іншій країні не хочу. Я - патріот. Мені подобається Україна, навіть при всіх її мінусах. Хоча не приховую, надходили привабливі пропозиції з Канади, інших країн. Зарікатися не буду, але на даний момент я не хотів би там жити. Не рідне там все. Може, тому, що я довго не буваю вдома, мені так все тут подобається. До того ж мені вже 31 рік ...

 - Чув, ваша перша поїздка за кордон вийшла незабутньою.

 - Це точно! В 1995-му при нашій участі у Швейцарії проходив юніорський чемпіонат світу. Мало не за тиждень до поїздки я вже визирав автобус. Дуже вже хотів поїхати. А потім почалося все найгірше. На українському кордоні стояли п'ять годин. Те ж саме - на угорському. На австрійському, ще шість годин простою! Потім автобус зламався, довелося пересажуваться на електричку. В загальному, добиралися три доби, і до всього цього нас ще поселили в казарму. На все життя запам'ятав ...

- Ваша заповітна мрія - олімпійська медаль?

- Загалом у мене є три бажання. Одне з них - дуже хочеться завоювати медаль на Олімпійських іграх.Все одно яку ...


Вечірні вісті
Всі новини
Новини