Артем Прима – п’ятий у спринті на 4 етапі Кубка світу з біатлону

   Сьогодні, 3 січня, в німецькому Оберхофі статував четвертий етап Кубка світу з біатлону сезону-2013/2014. Змагання триватимуть три дні. У перший день заплановано дві спринтерські гонки – на 7,5 км у жінок та 10 км у чоловіків з стрільбою на двох вогневих рубежах. Першими виясняли стосунки чоловіки.

   Як інформує офіційний сайт Федерації біатлону України, новий біатлонний рік за традицією почався з оберхофського туману. Глядачі, які кілька тижнів сумували без біатлону, не побачили, напевно, і половини гонки, оскільки видимість не дозволяла розрізняти спортсменів навіть на відстані кількох десятків метрів.

   Можна тільки уявити, наскільки складно було біатлоністам стріляти в таких умовах. З 95-ти учасників спринту, лише п’ятеро зуміли пройти обидва кордони без промахів. І кращим з цієї п’ятірки став Артем Прима! 26-річний чернігівець, відсвяткувавши наприкінці минулого року народження сина, сьогодні привітав свого первістка і молоду дружину своїм кращим результатом в біатлонній кар’єрі! Після другого рубежу Артем вийшов на трасу на третьому місці, але на останньому колі пропустив більш швидких француза Мартена Фуркада та Євгена Устюгова з Росії. Проте, п’ятий результат Прими став не тільки кращим для нього в кар’єрі, але і кращим результатом всієї чоловічої збірної в цьому сезоні! Тож квіти в студію!

   Дуже хороший старт вдався і Сергію Семенову, який з двома колами штрафу зумів потрапити до двадцятки найсильніших. Також свої перші очки в поточному сезоні взяв Сергій Сєднєв, у якого 33-й результат. Дмитру Підручному та Андрію Дериземлі потрапити в очкову зону завадила неточність, але завтра хлопці зможуть спробувати реабілітуватися в гонці переслідування. Тим більше, обидва на останньому колі порадували швидкістю, навіть відігравши кілька позицій.

   Боротьба за перемогу в спринті Оберхофа вийшла захоплюючою, але брали участь в ній лише два норвежця. І у Уле-Айнара Бйорндалена, який цього місяця відзначить своє 40-річчя, був прекрасний шанс здобути першу перемогу за два останні сезони. Король біатлону навіть з двома промахами був кращим за всіх своїх суперників! Усіх, крім «норвезького Принца». Еміль Свендсен, який також промахнувся двічі, ще за 500 метрів до фінішу програвав своєму старшому товаришу по команді секунду, але, зібравши всі сили, випередив на фініші Бьорндалена всього на 0,4 секунди! Третім став лідер Кубка світу Мартен Фуркад.

   У загальному заліку лідерство Фуркада тільки зміцнилося. Тепер від австрійця Симона Едера і Еміля Свендсена, які йдуть на другому і третьому місцях, його відокремлює відповідно 150 і 151 очко. Сергій Семенов зумів піднятися на 21-е місце і підвищив свої шанси на недільний мас-старт. А Артем Прима на даний момент – перший у списку тих, хто претендує відібратися в недільну гонку за підсумками цього етапу.

   Відмінні досягнення наших хлопців зробили більш міцними позиції України в Кубку націй: команда як і раніше займає восьме місце, але відрив від італійців, які переслідують нас, зріс майже до сотні очок. Лідерство тут утримує збірна Норвегії.Всі новини
Новини