с. Дубина (Сколівський р-н, Львівська область) – с.Труханів

  • транспорт: до с. Дубина маршрутними таксі Львів — Сколе; із Труханова і Кам’янки о 18 год відправляються маршрутки на Львів.
  • довжина маршруту: 12,5 км
  • перепад висот: 490-410=80 м
  • основні пункти на маршруті: водоспад Кам’янка, озеро Журавлине, Острів Пасхи, г. Ключ
  Одноденний маршрут середньої складності. Один із найпопулярніших маршрутів вихідного дня. Хребет Ключа приховує безліч таємниць, проте знайти більшість із них непросто; легкодоступний хребет водночас є дуже складним в орієнтуванні.

 Початок маршруту – біля автобусної зупинки в с. Дубина. Перейшовши залізничні колії, прямуємо до моста через р. Опір, по ліву руку – устя річки Кам’янка. Від моста йдемо дорогою вздовж річки, через 20 хв міст через Кам’янку, неподалік – джерело лікувальної сірководневої мінеральної води. Ще 20 хв підйому дорогою і справа бачимо головну із місцевих атракцій – водоспад Кам’янка. Оглянувши його, проходимо 5-10 хв. вгору уздовж річки і опиняємося у мальовничому проломі – тут бурхливий потік пробив собі дорогу через гірський хребет. На протилежному березі – масивні вертикальні скелі, а русло завалене кам’яними брилами.


водоспад Кам’янка

 Тут ми залишаємо дорогу і стежкою піднімаємося вгору. За 10 хв виходимо до ще однієї пам’ятки природи – унікального гірського озера Журавлине або Мертве. На жаль, і так невелика площа водного дзеркала поступово зменшується, оскільки відбувається природний процес заростання мохом і осокою. Довкола озера можна обійти болотистою стежкою.


озера Журавлине або Мертве

 Розпочинаємо підйом на хребет лісовою стежкою, час від часу минаючи зарості ожини чи лісові завали а також мальовничо розкидані групи каменів. Перейшовши на стару просіку, піднімаємося через вирубку вгору і невдовзі (1 год від озера) опиняємося біля групи скель, відомих серед туристів, як Острів Пасхи. Звідси відкривається панорама на долину Кам’янки, однойменне село і хребет Зелем’янка. Неподалік, у лісі, розташовані ще кілька груп скель, значно більших за розмірами. Також тут можна знайти цікаві тектонічні розломи у вигляді невеликих каньонів і маленьких печер.


острів «Пасха»

 Прямуючи далі лісистим гребенем хребта, за дві години вийдемо до вершини г. Ключ, а трохи далі, на галявині, знаходиться могила Січових Стрільців (1914 р.). Від могили за півгодини можна дійти до ще однієї групи скель, найбільших на всьому хребті. Оглянувши їх, наскільки дозволить час, спускаємося в село Труханів (близько години до кінцевої зупинки маршрутки). Також можна зійти через урочище Лужки до дороги від с. Кам’янка.


гора Ключ

Детальна карта маршруту:

ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ КЛІКНІТЬ НА ЗОБРАЖЕННЯ