Fort.Missia відкриває схрони Першої світової війни

1 липня на українсько-польському кордоні, неподалік с. Поповичі Львівської області в межах третього Міжнародного фестивалю мистецтв «Fort.Missia» буде відкрито для огляду два укріплені схрони артилерійської батареї Першої світової війни із однієї з найбільших оборонних фортифікацій – «Перемишльської тверді».

Про це ZAXID.NET повідомили у МО «Дзига». Як зазначено в повідомленні, подібних добре збережених схронів ні в системі Перемишльської фортеці, ні в інших оборонних спорудах у Європі немає. Унікальні залишки оборонних фортів упродовж століття були закритими для відвідин.

Привернути увагу до цієї території та перетворити її на осередок мистецтва взявся фестиваль «Fort.Missia». За час проведення фестивалю було розчищено та підготовлено до наукових досліджень три форти. Ідеєю фестивалю є спільна творчість митців, поетів, музикантів та акторів на руїнах війни. Відкриті форти є залишками цілісного фортечного комплексу, де велась оборона Перемишля упродовж 1914-15 рр. Фортифікації були здані після найдовшої у Першій світовій війні облоги (137 днів). Під час капітуляції фортифікації були підірвані за наказом австро-угорського командування. Робота над спорудженням «Перемишльської тверді» тривала від 1878 р. до 1914 р. Фортифікації будувались за найновішими розробками військової інженерії на той час, а бастіони обкладалися відшліфованим гранітом для відбиття снарядів. Також товариством військових реконструкторів «Пам’ять» відтворено гармату із цих бастіонів. Під час бойових дій на території фортів воювало сотні тисяч представників чи не всіх європейських народів, тепер це місце культурного обміну та творення нового мистецтва.

Окрім відкриття фортів на фестивалі буде представлено ленд-арт проекти близько 20 митців з України та Польщі, рок, джаз та фольк, театральні виступи, літературні читання, електронна та експериментальна музика, вогняні шоу, кінопокази, майстер-класи, перформанси та найрізноманітніші атракції.

Додамо, Міжнародний фестиваль мистецтв «Fort.Missia» триватиме з 1 до 3 липня 2011 року.

ZAXID.NET


Всі новини
Новини