Гірськолижний сезон 2016-17 завершено. Час підбивати підсумки...

51-й сезон Кубка світу, який почався 22 жовтня 2016 року в австрійському Зельдені завершилося місяць тому 19 березня 2017 року Аспен (Колорадо), США. У лютому 2017 року в розіграші Кубка світу була зроблена пауза для проведення чемпіонату світу в швейцарському Санкт-Моріц.

Протягом п'ятимісячних змагань ми спостерігали, як ветерани виграють гонки і кубки, а молодь робить прориви. Це був сезон, повний хвилювань і сюрпризів. Чинними володарями Кубка світу за підсумками сезону 2015-16 були австрієць Марсель Хіршер і Лара Гут зі Швейцарії. Хіршер знову виграв Кубок світу, а Лара Гут також претендувала на перемогу в загальному заліку, але отримала травму на чемпіонаті світу 2017 року і була змушена достроково завершити сезон. Кубок світу виграла американка Мікейла Шиффрін.В сезоні 2016-2017 Atomic вперше з 2010 року очолив цей рейтинг, випередивши HEAD всього лише на 25 очок. На третьому місці - Rossignol.В цьому році більше всіх, як серед жінок, так і серед чоловіків заробила Мікейла Шиффрін - 597 692 швейцарських франків. Це на 166 992 франків більше, ніж заробила в минулому сезоні Ліндсі Вонн. Більше заробляла лише словенська зірка Тіна Мазе - в рекордному сезоні 2013 року її дохід склав 701 797 швейцарських франків.

На другому місці після Мікейла Шиффрін - шестиразовий володар Великого Кришталевого глобуса Марсель Хіршер (Marcel Hirscher) з сумою призових в 528 878 швейцарських франків. Австрієць набагато обігнав своїх конкурентів. Призові норвезької слаломної зірки Хенріка Крістофферсена (Henrik Kristoffersen), що йде другим за величиною заробітку серед чоловіків, склали 294 722 швейцарських франків.

Третьою за величиною зароблених грошей стала представниця збірної Словенії Ілка Штухец, її бюджет збагатився на 414 314 швейцарських франків.В цілому, топ-десятка Кубка світу серед жінок обійшла чоловічу топ-десятку більше, ніж на 400 000 швейцарських франків.

Жінки в березні 2017 року змагалися в швидкісному спуску і супергіганті на трасах в Чунбоне, де пройдуть зимові Олімпійські ігри у 2018 році. В рамках сезону проходили святкування 50-річчя Кубка світу, перші старти якого пройшли в січні 1967 року.

У жіночому заліку Кубка націй вперше в XXI столітті представницям Австрії не вдалося посісти перше місце (до цього на їхньому рахунку було 18 перемог поспіль з 1999 року). Одним з ключових чинників стала відсутність через травму їхнього лідера Анни Файт, яка провела всього кілька гонок за сезон. Також через травму майже весь сезон пропустила і Конні Хюттер. В результаті найкраща з австрійок Ніколь Шмідхофер зайняла тільки 15-е місце в загальному заліку.Володарками Кубка націй вперше в історії Кубка світу стали італійські гірськолижниці, які випередили австрійок майже на 1000 очок (у чоловічому заліку Кубка націй італійці востаннє перемагали в 1976 році). Своєрідною крапкою у вдалому виступі італійок став останній старт на фінальному етапі в Аспені: італійки зайняли три перших місця в гігантському слаломі, а найкраща з австрійок була тільки 20-ю. Лідерами команди Італії були Софія Годжа і Федеріка Бріньоне, що завершили сезон в топ-5 загального заліку.

У чоловічому заліку Кубка націй австрійці здобули 25-ту перемогу поспіль з 1993 року, випередивши всіх більш ніж на 1300 очок. Їх успіх багато в чому був обумовлений черговим сильним виступом Марселя Хіршер, який набрав 1599 очок, тоді як ніхто крім нього не зумів подолати позначку і в 1000 очок за сезон. Завдяки успіхам чоловіків Австрія виграла і загальний залік Кубка націй, випередивши команду Італії на 559 очок. Австрійці виграли загальний залік 30-й раз поспіль, вони не знають поразок з 1988 року.Цього року є кілька спортсменів, які набагато перевищили свої ймовірні показники. Ілка Штухец довго і важко підіймалася до вершини рейтингу Кубка світу. Заважали травми. Але в цьому сезоні все склалося на користь словенки. Ілка вразила всіх в першому ж швидкісному спуску сезону, вигравши гонку з 29 стартовим номером. У підсумку, вона здобула 4 перемоги в спуску, 2 - в супергіганті, 1 - в альпійській комбінації, ставши чемпіонкою світу зі швидкісного спуску і альпійської комбінації в 2017 році.Лейф Крістіан Хауген - норвезький технічний фахівець, з молодого покоління «вікінгів». Хлопець катався на лижах за Денверський університет, а в цьому сезоні вирвався на міжнародну арену, заробивши першу медаль чемпіонату світу в гігантському слаломі і перший подіум Кубка світу на етапі в Словенії.Софія Годжа, що не мала подіумів Кубка світу, в цьому сезоні, як "фурія з пекла", вилетіла на передній план, ще до Нового року проявивши себе в чотирьох різних дисциплінах. Потім, в 2017 році, вона здобула перші перемоги на олімпійській трасі в Чонсон, Південна Корея.Лінус Штрассер, молодий німець, виграв міський етап з Стокгольмі. Але ж хлопець просто замінив Фелікса Нойройтера, який вирішив полікувати коліно. Штрассер скористався можливістю на всі 100%, перемігши всіх суперників.

Календар змагань 2016-17 років
Всі новини
Новини