Карпати готують до Олімпіади-2022

Перша інспекція в Славське і Тисовець приїде 2 серпня

На Львівщині всерйоз задумалися про зимову Олімпіаду-2022 в Карпатах. Ідею подати офіційну заявку (її потрібно представити за 8 років до передбачуваної дати Ігор. - Авт.) в кандидати на проведення ігор, нагадаємо, висловив президент Віктор Янукович. 2 серпня віце-прем'єр з питань Євро-2012 Борис Колесніков приїде на Львівщину, зокрема, щоб оцінити потенційні центри Олімпіади в селищах Славське і Тисовець (зараз тут розташовані гірськолижні курорти).

 За словами прес-секретаря віце-прем'єра Юрія Громницького, очікується, що вивчати можливості львівських Карпат з Колесніковим приїдуть міністр спорту Равіль Сафіуллін і президент НОК Сергій Бубка. Чиновники вперше відвідають Карпати з приводу Олімпіади. «Це буде ознайомлювальний візит», - говорить Віктор Громницький.

 Місцеві експерти вважають, що за 12 років підготуватися до Олімпіади цілком реально. У начальника управління фізкультури та спорту Львівської обладміністрації Юрія Майбороди вже є приблизний план, що потрібно зробити. Він вважає, що на роль центру з проведення Олімпіади найкраще підходить Львівщина, а сусідні карпатські області можуть підключитися. «До Євро-2012 у Львівській області буде готова інфраструктура. З нуля доведеться побудувати великі об'єкти - дещо в самому Львові (Льодовий палац спорту для ковзанярів і проведення хокейних матчів, ще дві арени - для керлінгу, спорт-треку і фігурного катання). У передмісті можна зробити трасу з штучним льодом для саночніков і бобслею. А от для змагань зі швидкісного спуску по всіх параметрах підходить гора Пилипець в Закарпатській області. На навчальній спортбазі в Тисовці можна буде провести лижні гонки, стрибки на лижах з трампліну і, можливо, біатлон з фристайлом. У Славському та Волосянці - інші види спорту. На Івано-Франківщині можуть бути фрістайл та сноубординг ».

 За приблизними оцінками фахівця, на підготовку до Олімпіади знадобляться кілька мільярдів доларів.

Олександра Харченко

segodnya.uaВсі новини
Новини