Найсухішу пустелю світу засипало снігом

 NASA опублікувало знімки найпосушливішої пустелі Атакама, засипаної снігом. Зображення отримані апаратом MODIS (візуалізує спектрорадіометр середньої роздільної здатності) 7 липня. Снігопад почався 3 липня. Це надзвичайно рідкісне природне явище вчені пов\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\'язують з проходженням над територією цієї частини Південної Америки холодного фронту. Усього за кілька днів у пустелі випало 80 сантиметрів снігу, передає Infox.

Холодний фронт став не тільки причиною снігопадів в Атакамі, але і аномальних холодів, які торкнулися багатьох країн Південної Америки. Ці морози вже призвели до загибелі 22 осіб, більшість цих людей жили на вулиці, деякі задихнулися від чадного газу, коли опалювали свої будинки. Найсильніше постраждали Парагвай, Уругвай, Аргентина і Бразилія. Наприклад, на півдні і південному сході Бразилії температура впала до нуля градусів, а в гірських районах до -6,2 градусів.

 Пустеля Атакама розташована на Тихоокеанському узбережжі Південної Америки. Клімат там досить прохолодний через вплив Перуанської холодної течії. У січні температура не піднімається вище 20 градусів, а в липні 14 градусів. Перуанська течія визначає і кількість опадів. Саме через неї ця пустеля заслужила статус найбільш посушливої в світі. Причина - повітряна інверсія: над течією формуються шар холодного повітря, а тепле повітря опиняється вище, що перешкоджає випаданню опадів. За рік в пустелі випадає всього від одного до трьох міліметрів опадів, рідко в деяких районах ця цифра сягає 50 мм.

focus


Всі новини
Новини