Новітні методи боротьби з поганою видимістю в гірськолижних масках

Зіпсувалася погода і тепер ні чого не видно? Не чекали сонця, а воно вийшло і позбавило зору? Знайоме? Якщо так, то читайте далі і дізнайтеся, що нового винайшли виробники гірськолижної оптики в боротьбі з поганою видимістю.

Раніше ми або приступали до найскладнішої процедури зміни фільтра або продовжували кататися наосліп в тому, що було. У другому випадку гірськолижна маска перетворювалася на тягар - її і не зняти - від зустрічного вітру і снігу сльозяться очі, і не залишити на обличчі - нічого не видно.

Виробники знали про наші труднощі, але чомусь нічого не робили. До пори до часу…

Сьогодні проблему поганої видимості можна вирішити не тільки заміною фільтрів, а й іншими, іноді ексклюзивними, способами, наприклад, затемнювати фільтри за допомогою кнопки або накладати їх один на інший. Але давайте по порядку.

Підвищення контрастності

Бренд Oakley. Технологія PrizmФільтри з технологією Prizm - новітня розробка компанії Oakley. Вони серйозно підвищують контрастність. Як говорить відома гірськолижниця Lindsey Vonn, «в такій масці я бачу кожну нерівність, кожну ямку на трасі».Фільтри Prizm залишають для споживання очам тільки «гарні кольори» і виключають інші. Це якщо коротко. Важливо розуміти, що фільтри міняти все ж доведеться, хоча дехто почав думати, що однієї лінзи вистачить на будь-яку погоду. Випуск декількох фільтрів для різної погоди лише підтверджує це.

Black Iridium - для сонячної погоди; Sapphire Iridium, Torch Iridium, Jade Iridium - для хмарної; Rose - для похмурої

Фільтри Prizm доступні в моделях A-Frame 2.0, AirBrake, Flight Deck XM, Flight Deck.

Заміна Фільтрів

Бренд Electric. Модель EG3


 Фільтр кріпиться на зажимах. Дивіться відео. Очевидно, що це не саме витончене рішення, однак, багато часу і надзусиль не потребує.


Висновок: Підійде для будь-якого рівня катання.

Бренд Uvex. Технологія СХ


 Проблем зі зміною немає - видавлюєте один фільтр, одразу вставляєте інший. Ніяких додаткових затискачів.

 
Висновок: Рішення для нешвидких лижників. За межами трас в глибокому снігу фільтр можна втратити при падінні.

Фотохромні фільтри - ручна адаптація

Бренд Uvex. технологія Variotronic

 Тут все ті ж фотохромні технології, тільки затемнення або освітлення фільтрів здійснюється вже вручну - кнопкою. У порівнянні з автоматичним затемненням фільтрів прогрес у швидкості колосальний - адаптація займає всього 0,1 секунди. Правда, якщо говорити про той же ліс, ця технологія мало допоможе - замість катання треба буде постійно тиснути на кнопку і шукати потрібний режим.
Для тих, кому лінь користуватися кнопкою, передбачений автоматичний режим адаптації.
Доступно чотири варіанти стану фільтра: прозорий, блакитний, червоний, фіолетовий. Однієї маски буде достатньо для будь-якої погоди.


 
Висновок: Підійде для будь-якого рівня катання. Необхідно стежити за зарядом батареї.

Накладка одного фільтра на інший

У цій категорії знову Uvex. У плані маркетингу - відмінний хід. У голові такий спосіб боротьби за хорошу видимість завжди буде асоціюватися з цією компанією.

Бренд Uvex. Технологія Take OffКоли виходить сонце на світлий фільтр накладається темний. Кріплення здійснюється за допомогою двох магнітів. Дана технологія дозволяє зберегти хорошу видимість рельєфу при всіх ступенях освітленості - від S1 (похмуро) до S4 (яскраве сонячне світло).Висновок: Треба тестувати, хоч відома професійна гірськолижниця Lara Gut взялася її рекламувати, значить маска того варта. Світ гірськолижних масок неосяжний і постійно змінюється.


Всі новини
Новини