Олена Підгрушна збирається в декрет після Олімпіади в Сочі

Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак поділився думками про конкуренцію в чоловічому та жіночому біатлоні.

— Як можна пояснити те, що жіноча збірна останнім часом приносить нагороди, а у чоловічої спостерігаються постійні невдачі?
— Є кілька причин. По-перше, жіноча збірна ще з часів Радянського Союзу була у нас сильніше чоловічий. По-друге, конкуренція у світовому чоловічому біатлоні набагато більш висока, ніж у жіночому. Тому що там, якщо у спортсмена є клас, то він може бігати і до 40 років, наприклад, як Уле Бьорндален, якому зараз 39. А дівчата виходять заміж, народжують дітей - і раніше залишають спорт. Так що їм легше конкурувати.

— До речі, кілька тижнів тому вийшла заміж лідер жіночої збірної Олена Підгрушна. Чи немає у вас побоювань, що вона може найближчим часом, перед самою Олімпіадою, піти в декрет?
— Ні, немає таких побоювань. Те, що після Сочі вона збирається в декрет - ми знаємо. Потім рік пропустить і повернеться. Це нормально. Якраз організм буде краще почуватися після народження дитини. Завжди так відбувається. У нас є кілька спортсменок, які нещодавно народили. Так, Марія Панфілова рік тому вийшла з декрету.

— Чоловіча збірна минулого сезону виступала не завжди стабільно. То все-таки, як ви будете вирішувати питання з чоловічої збірної?

— Ми працюємо в цьому напрямку. Якщо талановиті, то виведемо їх, якщо ні - будуть виступати на середньому рівні. Але потрібні кошти — і чималі, тому що хороший тренер коштує дорого. Для дівчат тренера знайшли, а для чоловіків не змогли собі дозволити запросити тренера, який коштує близько шести тисяч євро на місяць.


Всі новини
Новини