смт. Славське - джерело Писана Криниця - г. Високий Верх - смт. Славське

  • транспорт: смт. Славське має відмінне залізничне сполучення із Львовом і Києвом; також є маршрутні таксі Львів-Славське
  • довжина маршруту: 18,5 км
  • час переходу: 1 день
  • перепад висот: 600 м вгору і вниз
  • основні пункти на маршруті: джерело Писана Криниця, г. Високий Верх

 Початок маршруту – на роздоріжжі біля церкви в смт. Славське. Поряд із церквою – пам’ятник М. Устияновичу; на віддалі 150 м вправо по дорозі в сторону Тарнавки знаходиться меморіал жертвам НКВС. Прямуємо дорогою в сторону с. Волосянка до моста через р.Славку. Зліва нагорі – будівлі пансіонату „Славський”. Ще 30 хвилин йдемо дорогою, до магазину „Смерічка”. Попереду над лісом здіймається полонина Високий Верх. Гора Високий Верх (1242,8 м) – найвища вершина в околицях курортного селища Славського.


смт. Славське і г. Тростян

 За мостом звертаємо грунтовою дорогою, яка полого піднімається вгору між сільськими загорожами. По мірі підйому позаду відкриваються все ширші краєвиди на Славське і г. Тростян. Дорога заглиблюється в ліс, за 40-50 хв виходимо на галявину, від якої видніються хати с. Нижня Рожанка. Тут зручне місце для привалу. Далі дорога йде полянами і лісом, огинаючи зліва г. Ярошище, наближається до схилів г. Високий Верх. Звідси починається остання, досить стрімка частина підйому на полонину. За 25 хв підйому старим буковим лісом виходимо на край полонини. За кілька метрів зліва – джерело Писана Криниця, з яким пов'язана легенда про Олексу Довбуша.


джерело Писана Криниця

 Від джерела ще 10-15 хв підйому полониною, через чорничники до будівель ресторану і станції підйомника. До вищої точки г. Високий Верх – близько 600 м дорогою по полонині. Озираючись довкола, бачимо хати Славського, села Нижню і Верхню Рожанки, Волосянку і Ялинкувате. На продовженні полонинського хребта - г. Чорна Ріпа. Навколо видно численні вищі і нижчі хребти Бескидів, на півдні – закарпатський хребет Боржава, в хорошу погоду на заході видно вершину г. Пікуй, а на сході видніються гострі вершини Горганів, навесні та пізньою осінню часто вкриті снігом.


г. Високий Верх і г. Чорна Ріпа

 Повернення з вершини – тим самим маршрутом. Також можна спуститися канатно-крісельною дорогою до готелю „Захар Беркут”, звідки до церкви у Славському 6 км дорогою. Для добре підготованої групи за умови довгого світлового дня маршрут можна продовжити полониною до г. Чорна Ріпа.

Детальна карта маршруту:

ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ КЛІКНІТЬ НА ЗОБРАЖЕННЯ