У Швейцарії побудували найвищу канатну дорогу. (Відео)

Два роки роботи і 52 мільйони швейцарських франків знадобилися для того, щоб побудувати найвищу в світі канатну дорогу, що працює на основі технічного стандарту «3S» (трьох канатів). Вона була урочисто відкрита в суботу, 29 вересня, на гірському курорті Церматт.У церемонії відкриття нового підйомника взяли участь близько 500 гостей, серед них – міністр транспорту Швейцарії Доріс Лойтхард. Система отримала назву «Matterhorn Glacier Ride», вона з’єднує вершини Трокенер Штег (Trockener Steg 2 939 метрів над рівнем моря) і Кляйн Маттерхорн (Klein Matterhorn, 3 883 метра).


В даний час таких суперсучасних канатних доріг в світі існує лише півтора десятка. При цьому система в Церматте «перевершує їх всіх як по висоті, так і відстані між вершинами», – пояснив Ян Зорг (Jan Sorg), інженер італійської компанії-виробника канатних доріг Leitner Ropeways.

Нова дорога в Церматте відрізняється як місткістю, так і комфортом: тут цілих 25 гондол, розрахованих, в тому числі, і на людей з обмеженими фізичними можливостями, наприклад, на інвалідів-візочників. Дорога здатна перевозити до 2 000 осіб на годину. Доставка пасажирів на максимальну висоту займає дев’ять хвилин.


Родзинкою дороги стали чотири гондоли класу «люкс». Спроектовані вони так, що їх стать під час короткого спуску і підйому робиться прозорим, і пасажири можуть помилуватися видом не тільки навколо, але і в буквальному сенсі під ногами. Проїхатися на звичайній гондолі коштує 100 франків, а на «розкішній» – 115 франків.

Нова «трьохканатна» дорога покликана доповнити систему вже існуючих канатних доріг в регіоні курорту Церматт. Тепер користуватися такими підйомниками можна буде 365 днів на рік. Час очікування для пасажирів, яким в розпал зимового туристичного сезону доводилося до півтори години стояти в черзі на посадку, тепер значно скоротиться.
Всі новини
Новини