Погода завадила провести на Евересті генеральне прибирання

 У цьому сезоні було заплановано провести генеральне прибирання на Евересті, але снігопади і погана погода завадили операції.

 Альпіністи не змогли «обробити» заплановану площу, сніг покрив велику частину сміття. Команда, на чолі якої стояв один з найвідоміших шерпів - Апа - розраховувала зібрати 3,9 т. сміття з нижньої частини гори і ще 998 кг з більш високих частин. Проте їх праця увінчалася лише в 1,1 т.

 Aпа піднявся на Еверест в рекордний 21 раз. Він досяг вершини одинадцятого травня. Гора завалена сміттям попередніх експедицій, і в минулому році була спроба очистити так звану «смертельну зону». Багато людей досягали вершини в цьому році, але також було багато трагедій. Не діставшись до вершини, помер американський альпініст, і ірландець, який так і не дізнався про народження своєї третьої дитини.

 Британський гірський гід і альпініст, Кентон Кул в дев'ятий раз, рекордний для Великобританії, досяг найвищої точки на землі, повідомивши про це світу через «твіттер».

 Нещодавно, 21 травня, о 6 ранку за непальським часом, прапор Міжнародної Лижної Федерації (FIS), був вивішений на вершині Евересту командою Непальської Лижньої Асоціації (Nepal Ski Association). Прапор буде переданий президентові FIS, Джанні Франко Касперу, Джіваном Рамом Шрестом на Конгресі FIS 2012 року.


Всі новини
Новини