Чи здатний хтось із спортсменів зазіхнути на рекорди знаменитого шведа Інгемара Стенмарка в Кубку світу

Щорічно після завершення сезону Кубка світу любителі гірськолижної статистики повертаються до питання: чи здатний хтось із нині виступаючих спортсменів зазіхнути на "вічні" рекорди знаменитого шведа Інгемара Стенмарка в Кубку світу - 86 перемог на етапах і 155 подіумів світового Кубка.

Рік тому таких претендентів було троє, і найбільш перспективними здавалися шанси американки Лінсі Вонн, яка мала 82 перемоги і 137 подіумів за кар'єру. Шанс дістатися до рекорду Стенмарка за кількістю перемог у Лінсі був, але її знову, вже вкотре за останні п'ять років, підвело здоров'я. Скінчилося тим, що, так нічого і не показавши в Кубку світу в минулому сезоні, Вонн прийняла рішення завершити кар'єру. Її "лебединою піснею" в гірськолижному спорті стала бронзова медаль в швидкісному спуску на чемпіонаті світу-2019 в шведському Оре ...

Іншими претендентами на новий рекорд залишаються кращі гірськолижники сучасності у чоловіків та жінок - австрієць Марсель Хіршер і ще одна американка - Мікейла Шиффрін. Почнемо з Хіршер.

Восьмикратний володар Кубка світу має зараз 67 перемог і 138 подіумів в Кубку світу при цьому, що йому тільки в березні виповнилося 30 років. Вік розквіту для гірськолижника. Але в ситуації з Марселем все не так просто.

По-перше, як заявив сам спортсмен ще рік тому, після одруження, а потім - і народження сина, його життєві пріоритети змінилися і сім'я вийшла в усьому на перший план. Це не говорить про те, що Хіршер готовий негайно оголосити про завершення кар'єри, але такого варіанту він не виключав ні рік тому, не виключає його і зараз.


Навіть на нещодавній зустрічі з канцлером Австрії Себастьяном Курцем Хіршер дав зрозуміти, що остаточне рішення про своє спортивне майбутнє прийме пізніше, хоча і пообіцяв "не мучити довгим очікуванням" своїх шанувальників. Про свої подальші спортивні і життєві плани Хіршер має намір остаточно оголосити не пізніше початку літа.

Щоб перевершити шведа йому потрібно перемагати ще 20 раз, а це, при всій повазі, не під силу всього за один сезон навіть Хіршеру. Значить необхідно змагатися ще мінімум два роки. Теоретично такий варіант цілком можливий, але все залежить знову ж тільки від самого австрійця.

Але є й інша причина, по якій Хіршер може відмовитися від гонитви за Стенмарка: австрієць напевно чудово розуміє, що навіть якщо і перевершить досягнення шведа, то, найімовірніше, стане "каліфом на годину". Рекорди Стенмарка тримаються вже більше 30 років, а новий рекорд Хіршер, якщо він і відбудеться, цілком можливо, не протримається і року ...

Вся справа в третьому кандидату на новий рекорд, точніше - кандидатці, - Мікаель Мікейла Шиффрін. Молода американка тільки увійшла в пору гірськолижної зрілості, їй виповнилося в березні, всього 24 роки. Вся кар'єра у Мікейли Шиффрін ще попереду, а вона вже здобула 60 перемог на етапах Кубка світу, більше 80 разів піднімалася на подіум. Тільки в минулому сезоні вона перемагала на етапах КМ рекордні 17 разів. Такою "скорострільністю" не може похвалитися в гірськолижному світі більш ніхто, включаючи і Хіршера. Якщо нинішня переможна динаміка Мікейли Шиффрін збережеться ще на пару-трійку найближчих сезонів, то вона не тільки перевершить головний рекорд Стенмарка, а й зуміє впритул підійти до фантастичної цифри - 100 перемог на етапах Кубка світу за кар'єру.

Мені сподобалося, який коментар дала Шифрін кілька днів тому в інтерв'ю Спортс Іллюстрейтід. Вона сказала, що навіть коли хтось, вона або хто інший, перевершить рекорд Стенмарка, буде неправильно говорити, що цей лижник став найсильнішим в історії. Час і умови різні, і у прихильників того чи іншого спортсмена завжди є аргументи вважати його за головного спортивного ідола. Такі порівняння просто некоректні.


Звичайно, спорт - це спорт і трапитися може всяке. Але перешкодити Мікейлі Шиффрін може тільки, дійсно, якийсь форс-мажор, або ... вона сама. У тому випадку, якщо раптом вийде заміж і вирішить зробити як мінімум перерву в кар'єрі зі зрозумілих причин. Але поки очевидних передумов до такого розвитку подій не видно.

Таким чином, завершуючи тему, ризикнемо припустити, що саме Мікаелу Мікейла Шиффрін слід розглядати сьогодні в якості головної претендентки на нові абсолютні рекорди Кубка світу. Хоча, якщо Марсель Хіршер постарається таке припущення спростувати, всім нам буде тільки цікавіше.


Всі новини
Новини