Польський лижник першим в світі спустився з вершини К2

K2 - це друга за висотою гірська вершина Землі після Евересту: 8611 метр. У гори є кілька імен: Чогорі, Дапсанг і Годуін-Остен. Вона розташована в хребті Балторо на кордоні Кашміру і Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю, в гірській системі Каракорум на північний захід від Гімалаїв.

Чогорі була виявлена ​​європейською експедицією в 1856 році. І хоча Чогорі поступається Евересту в розмірах, підйом на неї є технічно набагато складнішим. Жодна зі спроб сходження взимку не увінчалася успіхом. За небезпеки гора займає друге місце серед восьмитисячників після Аннапурни: коефіцієнт смертності становить 25%. До середини 2008 року на вершині Чогорі побувало 284 особи, 66 загинули при спробі сходження. Еверест до того часу підкорили 3684 людини.

Найперше успішне сходження на К2 зробили італійські альпіністи в 1954 році. Однак ніхто досі не міг підкорити гору на лижах. У 2009 році частковий спуск з К2 зробив американець Девід Уотсон, в 2010 році - швед Фредрік Ерікссон, в 2011-му - німець Луїс Стіцінгер.

У 2017 році польський скі-альпініст Анджей Баргель (Andrzej Bargiel) оголосив про своє бажання поставити цей рекорд. Його експедиція стартувала під гаслом: «Зробити неможливе». І хоча реалізації задуму тоді завадили погодні умови, Баргель не відмовився від нього і почав підготовку до другої спроби. Рекорд був поставлений 22 липня 2018 року: спортсмен, не знімаючи лиж, проїхав від вершини до базового табору. 


Всі новини
Новини