Розпорядженням голови Івано-Франківської ОДА самодіяльним тургрупам заборонено підніматися на гору Говерла

У зимовий період, аж до 15-го квітня, розпорядженням голови Івано-Франківської облдержадміністрації самодіяльним тургрупам заборонено підніматися на Говерлу. Про це сьогодні, 6 січня, повідомила прес-служба МНС України.

  «Прикро, але багато хто ігнорує заборону й легковажно вирушає в гори без спеціальної підготовки і відповідного спорядження, - розповів начальник Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону МНС Олег Ковтун. - Тому нам доводиться часто вирушати на пошуки туристів-аматорів, які відстають від груп, зазнають травм або блукають, утративши орієнтацію. Отже, підкоряти Говерлу взимку дозволено лише професійним альпіністам та туристам».

  Перший трагічний випадок в українських Карпатах цього року зафіксований 2 січня.

  Після тривалих пошуків двох 25-річних мешканців Рівного, котрі зникли напередодні, чоловіка та його подруги, гірські рятувальники МНС знайшли їхні тіла на східному схилі гори Мала Говерла.

  Як повідомила помічник начальника Головного управління МНС в Івано-Франківській області Галина Омельчук, опісля зустрічі Нового року група рівнян у складі чотирьох людей самовільно вирушила в гори з селища Верховина. Відставши від друзів, двоє мандрівників під вечір зійшли вниз до турбази «Заросляк» і повідомили про надзвичайну подію. Та врятувати двох інших не вдалося - вони замерзли.

  Причина новорічної трагедії - традиційна: неорганізовані туристи зазвичай не дослухаються до попереджень фахівців про недопустимість самовільних походів передусім у район Чорногірського хребта через високу ймовірність сходження снігових лавин та різкі перепади температур.


Всі новини
Новини