Спасли туристів у горах, отримали позов до суду!

Тирольські гірські рятувальники за час своєї професійної діяльності побачили багато чого, включаючи, звичайно й негатив. Але недавно врятовані двоє туристів вразили навіть бувалих рятувальників.

Історія почалася 3 лютого в Тангеймер Таль. О 6:32 вечора тирольський центр управління отримав виклик на порятунок в горах в Таннхайме двох німецьких туристів. Опівдні чоловіки вирушили в подорож з Шаттвальд на висоту 1688 метрів (Грасберг-Шенкахер) і заблукали. «По телефону ми дізналися, що вони заблукали, повністю виснажені, сильно промокли і замерзли», - сказав співробітник центру Рейнхольд Білгері.

Лавинна небезпека була тоді на рівні 3 - значна небезпека. Керівництво центру вирішило, що три загони по п'ять чоловік, розкиданих по території, повинні провести пошук туристів, які заблукали на території якомога швидше. Близько 9 години вечора гірські рятувальники в умовах насту темряви, нарешті, дісталися до німців. Вони надали їм сухий одяг, забезпечили їх напоями та благополучно доставили в Цугшпітцблік.

Але на цьому справа не закінчилася. Коли один з німців отримав рахунок на суму 2261 євро, то направив позов до гірських рятувальників. У позові, який заснований на Законі про захист споживачів, заявник стверджує, що всього двох рятувальників було б цілком достатньо для їх пошуку і порятунку і таким чином він заперечує надмірно великий рахунок.

«Опинившись в критичній ситуації в Альпах не має права і не може вирішувати, як рятувальна організація буде організована і які сили будуть для його порятунку використані», - однозначно підкреслює керівник гірської служби Австрії Герман Шпігл і висловлює подив спробою ухилитись від оплати.


Всі новини
Новини