Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву

 Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з гірськолижного спорту Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» України  була заснована у 1973 році. За ці роки у школі культивувалося чимало зимових видів спорту: гірськолижний спорт, сноубординг, біатлон, стрибки з трампліну, фрістайл, санний спорт.

 Підготовка наших гірськолижників проходить на схилі гори навчально-спортивної бази «Динамо», що знаходиться у парку «Знесіння». Також наші вихованці тренуються на схилах гір  Тростян та Погар у селищі Славсько Львівської області. Тут виросли  найкращі гірськолижники країни: сестри Наталія та Тетяна Перчаткіни, Світлана Гладишева, Марина Юнусува, Даліб Гулієв, Валентина Козлова, Надія Д’ячук, Дмитро Ареф’єв, Оксана Роїк, Христина Підгрушна, Юлія Харківська, Роман Кокотко, Юрій Стрижик, Микола Скрябін, Ксенія Курендаш (Пацаган), Галина Гашпар. Звідси починали спортивне життя відомі стрибуни на лижах з трампліну - Валерій Савін, Михайло Войнович, Степан Павлюк, Ігор Таранько, фрісталіст Михайло Кулеба. Вихованцями школи були учасники Олімпійських ігор у санному спорті Олег Авдєєв і Данило Панченко, та також багато інших спортсменів, які своїми досягненнями сприяли розвитку цих видів спорту.

 Слід відзначити найбільш відомих спортсменів-вихованців нашої школи:
 Валерій Костянтинович Савін – учасник XIV Олімпійських ігор, чемпіон СРСР 1977 року, чемпіон України 1970 року зі стрибків на лижах з трампліна.
 Гірськолижники:
Наталія Миколаївна Перчаткіна – чемпіон СРСР 1978 року, багаторазовий чемпіон України, чемпіон V зимової Спартакіади народів СРСР;
Тетяна Миколаївна Перчаткіна - чемпіон СРСР 1978 року, чемпіон України 1977 року;
Марина Садиківна Юнусова - чемпіон СРСР 1980 року, чемпіон Всесвітньої  Універсіади 1981 року, багаторазовий чемпіон України;
Світлана Олексіївна Гладишева - учасник XVI Олімпійських ігор (серед десятки найкращих), чемпіон СРСР 1990 року, багаторазовий чемпіон України;
Валентина Козлова – семикратна  чемпіонка України;
Ганна Павкович - переможець першості СРСР серед дівчат;
Даліб Омарович Гулієв - чемпіон СРСР 1979 року, багаторазовий чемпіон України;
Христина Підгрушна учасник -  XVII Зимових Олімпійських ігор, чемпіон України 1993 року;
Микола Скрябін - учасник XVIII Зимових Олімпійських ігор, багаторазовий чемпіон України;
Юлія Харківська - учасник XVIII Зимових Олімпійських ігор, багаторазовий чемпіон України;
Юрій Стрижик - багаторазовий чемпіон України, учасник всесвітніх змагань;
Ксенія Курендаш - багаторазовий чемпіон України, учасник міжнародних змагань;
Ірина Меркушина - срібний та бронзовий призер чемпіонату Світу з  літнього біатлону, а також етапу  Кубку Європи із зимового біатлону, учасник XVIII Олімпійських ігор;
Зіньків Ольга - призер кубків Європи, багаторазовий чемпіон України із сноубордингу.

 Усі ці досягнення пов’язані з іменами добре відомих у світі спорту тренерів: В.Р. Школьнікова, І.П. Скрябіна, А-М.В. Фаб’як, Б.І. Котлярчука, І.А. Самовалова, О.К. Шай, З.Р. Курендаша.

 З подякою потрібно згадати і колишніх директорів СДЮШОР: майстра спорту з гірськолижного спорту, почесного динамівця України, призера І Спартакіади народів СРСР, багаторазового чемпіона України (1954-1968 рр.),  директора СДЮШОР з гірськолижного спорту (1975-1985 рр.), директора  гірськолижної УСБ олімпійської підготовки в смт. Славсько (з 1985 р.) –В.Р. Школьнікова.  У даний момент він забезпечує динамічну  роботу спортивної бази   на посаді заступника директора. Також потрібно загадати роботу ще одного директора цієї школи, почесного динамівця України -  Романа Петровича Стрижика. Під його керівництвом розквітло багато спортивних талантів і він продовжує свою роботу на посаді Президента Федерації лижного спорту Львівської області.

 Зараз у СДЮШОР працюють 23 навчальні групи, в яких займаються 197 учнів, із них: 165 -  гірськолижним спортом, 16 - сноубордингом, 16 - біатлоном.

 На відділенні гірськолижного спорту працюють 8 тренерів-викладачів, із них 6 - штатних, всі мають вищу освіту.

 Заслужений тренер України Анна-Марія Василівна Фаб’як.
Тренери-викладачі вищої категорії:
 Олена Костянтинівна Шай,
Анна-Марія Василівна Фаб’як,
Тренери-викладачі першої категорії:
Світлана Ігорівна Кусень 
Регіна Стефанівна Навроцька,
В’ячеслав Михайлович Віхляєв, 
Тренери-викладачі другої категорії:
Мирослава Григорівна Навроцька,
Костянтин Михайлович Шай.
На відділенні сноубордингу працює один тренер-викладач другої категорії -  Ольга Володимирівна Зіньків.
На відділенні біатлону працює один тренер-викладач – Ірина Володимирівна Меркушина.
Директор - Лідія Павлівна Палеха,
заступник директора - Катерина Олексіївна Жужевич, 
бухгалтер - Тамара Іванівна Севєр.

В 2009 році до складу збірної команди  України з гірськолижного спорту включено:

Курендаш Ксенія, член, тренер З.Р. Курендаш.
Стрижик Юрій, кандидат, тренер А-М.В.Фаб’як.
Мицак Олександр, резерв, тренер С.І. Кусень.
Рогова Мар’яна, резерв, тренер О.К. Шай.
Книш Ольга, резерв, тренер О.К. Шай.
 
Провідні спортсмени школи здобувають перемоги на Всеукраїнських та обласних змаганнях серед доросли та юнаків.

 Спортивна робота проводиться на  навчально-спортивних базах ФСТ «Динамо»:

  Гірськолижна база – парк «Знесіння» в м. Львові (гірськолижна траса слалому та слалому-гіганту довжиною 300 метрів, гірськолижний витяг довжиною 280м, спортивний зал розміром 15 х 6 м, роздягальні);

УСБ «Динамо» в смт. Славсько Львівської області (спортзал розміром 24х12 м, готель на 38 місць, їдальня, гора Тростян: 6 гірськолижних трас загальною довжиною 12 км, крісельний витяг довжиною 2,7 км, бугельний витяг довжиною 660 м).

 Всі  спортивні  бази  обладнані  роздягальнями,  душовими  та  тренерськими  кімнатами.

 Для загальнофізичної підготовки орендуються басейн, атлетичний зал та спортивні майданчики на спортивному комплексі «Динамо».

 Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з гірськолижного спорту Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» України

Адреса: 79026, м. Львів, вул. Янева, 10, тел. 263-93-03

   Тренери Львівської СДЮШОР:

 Фаб'як Анна-МаріяФаб´як Анна–Марія Василівна. Заслужений тренер України. Тренер–викладач вищої категорії. За роки роботи у СДЮШОР підготовуала багатьох Майстрів спорту України, учасників зимових Олімпійських Ігор.  

Кусень СвітланаКусень Світлана Ігорівна 28.12.1973 р. Народилась у м. Києві. Закінчила Львівський державний інститут фізичної культури у 1998 році. КМС з воднолижного спорту, а також КМС з фрістайлу (балет, могул, лижна акробатика). Тренер–викладач першої категорії, працює у СДЮШОР з гірськолижного спорту ФСТ «Динамо» з 1999 року.  Шай ОленаШай Олена Константинівна 10.12.1960 р.н. Народилась у м. Львові. У 1982 р. закінчила Львівський державний інститут фізичної культури. З 1979 р. працювала тренером з гірськолижного спорту у м. Львові. Працювала викладачем кафедри сезонних видів спорту у Львівському державному інституті фізичної культури з 1987–1990 р. З 1996 року працює тренером в СДЮШОР з гірськолижного спорту ФСТ «Динамо». Тренер–викладач вищої категорії. Шай О.К.  підготувала спортсменів, які є в резерві збірної команди України – Рогова Мар´яна (студентка Львівського державного університету фізичної культури) та Книш Ольгу. Також спортсменів які виконали розряд кандидата у майстри спорту – Донченко А., Нурмагомедов Р., Морський Д., Шай К., Сергєєв Д., Гневишев М., Рогова М., Крупєнчік В., Парубенко І.

  

Віхляєв В´ячеславВіхляєв В´ячеслав Михайлович Тренер викладач першої категорії. Після закінчення інститута фізичної культури в Києві був скерований на роботу у м. Львів до інститута фізичної культури на кафедру лижного спорту. Під час роботи на кафедрі підготував п´ять Майстрів спорту СРСР, десять КМС з гірськолижного спорту. Також Віхляєвим був підготовлений переможець Кубка Союза – Комарницький Володимир. З 1977 по 1980 працював зі збірною командою СРСР у складі Комплексної Наукової Групи (КНГ) до підготовки до зимових Олімпійських Ігор 1980 р. З 1981–1984 працював у складі КНГ зі збірною командою УРСР по підготовці до Всесоюзних і міжнародних змаганнях. В 1998 році за плідну працю було присвоєно вчене звання доцента. На даний час працює в СДЮШОР «Динамо» з юними гірськолижниками.  

Шай Констянтин

Шай Констянтин Михайлович 10.08.1987 р.н. народився у м. Львові. Закінчив Львівський державний університет фізичної культури у 2009 р.   З 2005 року працює тренером в СДЮШОР з гірськолижного спорту ФСТ «Динамо». Тренер–викладач другої категорії. Тренує юних гірськолижників (від 4 років).

Зіньків ОльгаЗіньків Ольга Володимирівна. (07.09.1979) Тренер–викладач зі сноубордингу у СДЮШОР «Динамо». Працює з юними сноубордистами. Викладач кафедри зимових видів спорту у Львівському државному університеті фізичної культури. Майстер спорту України зі сноубордингу. Майстер спорту України з гірськолижного спорту.www.sfu.org.ua


Всі новини
Новини