Столицею Олімпіади стане Львів

 З наступного року Україна почне щосили готуватися до зимової Олімпіади 2022 року в Карпатах. Нагадаємо, за право проведення Ігор наша країна планує поборотися через чотири роки, подавши заявку в Міжнародний олімпійський комітет. Для «ремонту» Карпат у 2011 році з бюджету планують виділити перші $ 500 мільйонів. «У 2012 році ця сума подвоїться», - заявив міністр спорту Равіль Сафіуллін.

 Роботи - непочатий край. До моменту подачі заявки повинна бути готова половина об'єктів. Потрібно будувати з нуля величезну інфраструктуру для змагань із 15 зимових видів спорту. Для більшості з них знадобляться окремі спортивні комплекси і стадіони. А тільки одна сучасна траса (для саней і бобслею) коштує майже мільярд гривень, стадіон - близько 300 млн. Столицею Олімпіади стане Львів, де збудують п'ять льодових палаців, і львівська частина Карпат. Але для початку хочуть полагодити дорогу до гір, яка зараз настільки розбита, що їзда по ній перетворюється на муку.

 «Спершу треба відремонтувати відрізок від міжнародної траси Чоп-Київ до Славсько Львівської області. Тоді швидше побудуємо все інше - матеріали будемо везти по рівній дорозі, - пояснює начальник управління спорту Львівської обладміністрації Юрій Майборода. - Але левова частка першого траншу піде на підготовку спортивної інфраструктури - облаштування спортивного комплексу Тисовець у «львівських Карпатах» (трампліни і траси) ».

 За попередніми підрахунками, нагадаємо, на підготовку до Олімпіади потрібно $ 12 млрд доларів, частина з яких сподіваються отримати від інвесторів.

Повідомляє Сегодня


Всі новини
Новини