В Австрію на лижі ? Угорці не всіх пропускають

На українсько-угорському кордоні в пункті пропуску «Тиса» вдалося дізнатися, що угорські прикордонники за останні кілька днів повернули понад 60 українців з польськими візами.

 За словами очевидців, 7 березня українці навіть організували на кордоні маленький мітинг, через те, що угорські прикордонники вимагають у них підтвердження мети перебування, документи про заброньованих номерах в Угорщині, підтвердження угод про співпрацю з угорськими партнерами і т.д. Причому вимагають оригінали всіх цих документів. Як відомо, за Шенгенської угоди будь-який громадянин, отримавши візу, наприклад в угорському консульстві, повинен спочатку потрапити в ЄС саме через угорський кордон щоб її «погасити».

 А потім, у Євросоюз можна заїжджати через будь-яку країну-члена європейської спільноти.

 За словами українців, яких не пропустили в пункті «Тиса», говорять, що Польща і навіть Словаччина дотримує ці правила, а Угорщина чомусь стала їх ігнорувати.

 Українці вважають такі дії порушенням своїх прав і свобод та порушенням Угорщиною європейського законодавства. Деякі з них мають намір подати на сусідню державу до Європейського суду.

 Разом з тим стало відомо, що Генконсульство України в найближчому прикордонному місті Ніредьгазі та Посольство України в Будапешті вже ведуть переговори з угорськими чиновниками, щоб залагодити ситуацію. За їхньої підтримки в останні дні через ПП «Тиса» вдалося пропустити кілька українців, яких повернули угорські прикордонники.

delo.ua


Всі новини
Новини