В шведському Оре завершився чемпіонат світу з гірськолижного спорту 2019.

Після тринадцяти днів спортивних подій найвищого рівня в неділю 17 лютого в шведському Оре завершився чемпіонат світу з гірськолижного спорту FIS. У 11 змаганнях чемпіонату у багатьох спортсменів був шанс проявити себе.

В цілому 10 країн завоювали медалі, Швейцарія і Норвегія зайняли перше місце з двома золотими, однією срібною та однією бронзовою медаллю кожна. Гірськолижники США також відвезли додому чотири медалі - дві золоті та дві бронзові.

Цей чемпіонат став завершальним в легендарній кар'єрі двох великих зірок в гірськолижному спорті - Ліндсі Вонн (США) і Акселя Лунда Свіндаля (Норвегія). Свіндаль виграв срібну медаль в швидкісному спуску в завершальній гонці кар'єри, Вонн також завоювала медаль у фіналі кар'єри, заробивши бронзу в швидкісному спуску у жінок.

Чотирьом спортсменам вдалося стати володарями відразу декількох нагород чемпіонату. Мікейла Шиффрін (США) і Венді Холденер (Швейцарія) завоювали по дві золоті медалі кожна. Мікейла Шиффрін виграла супергігант і слалом, Холденер виграла золото в альпійській комбінації і в командному заліку. Марко Шварц (Австрія) відвіз додому найбільшу кількість медалей: дві бронзові та одну срібну - в слаломі, альпійської комбінації і командному заліку відповідно.

Марсель Хіршер виграв золото і срібло в слаломі і гігантському слаломі. Тепер у Хіршера сім золотих і чотири срібні медалі, що ставить його на перше місце в медальному заліку, але австрієць поки поступається за загальною кількістю медалей. Рекорд належить Кьетілю Андре Амодту (Норвегія) - 12 медалей (5 золотих, 4 срібних, 3 бронзових).

Місцевий організаційний комітет продовжував працювати в складних погодних умовах, в перший тиждень на термометрі було мінус 20 градусів, які перейшли в сильний дощ з поривчастим вітром і плюсову температуру на другому тижні. Команда ЧС-2019 невпинно працювала, щоб впоратися з різними умовами, і змагання йшли за графіком.

Президент FIS Джан Франко Каспер сказав: «Організаторам ЧС- 2019 довелося подолати багато несприятливих погодних умов і проблем, і сьогодні я можу оголосити цей чемпіонат світу успішним. Думаю, всі, хто брав участь в цьому чемпіонаті світу, будуть зберігати приємні спогади про Оре довгі роки ».

1 439 волонтерів з 38 країн

Чемпіонат світу з гірськолижного спорту FIS 2021 пройде в Кортині (Італія) з 8 по 21 лютого.

Медалі чемпіонату світу 2019

Командні змагання: 1. Швейцарія, 2. Австрія, 3. Італія

Чоловіки AC: 1. Алексіс Пінтуро (Франція), 2. Стефан Хадалін (Словенія), 3. Марко Шварц (Австрія)
Жінки DH: 1. Ілка Штухец (Словенія, 2. Корінн Сутер (Швейцарія), 3. Ліндсі Вонн (США)
Чоловіки DH: 1. Кьетіль Янсруд (Норвегія), 2. Аксель Лунд Свіндаль (Норвегія), 3. Вінсент Кріхмайр (Австрія)
Жінки AC: 1. Венді Холденер (Швейцарія), 2. Петра Влхова (Словаччина), 3. Рагнхільд Мовінкеля (Норвегія)
Чоловіки SG: 1. Домінік Паріс (Італія), 2. Вінсент Кріхмайр (Австрія), 2. Йохан Кларі (Франція)
Жінки SG: 1. Мікейла Шиффрін (США), 2. Софія Годжія (Італія), 3. Корінн Сутер (Швейцарія)
Чоловіки GS: 1. Хенрік Крістофферсон (Норвегія), 2. Марсель Хіршер (Австрія), 3. Алексіс Пінтуро (Франція)
Жінки GS: 1. Петра Влхова (Словаччина), 2. Вікторія Ребенсбург (Німеччина), 3. Мікейла Шиффрін (США)
Чоловіки SL: 1. Марсель Хіршер (Австрія), 2. Міхаель Матт (Австрія), 3. Марко Шварц (Австрія)
Жінки SL: 1. Мікейла Шиффрін (США), 2. Ганна Свен Ларсон (Швеція), 3. Петра Влхова (Словаччина)