В Швейцарії знайшли рюкзак віком 4 тисячі років

 Перевал Лечберг привернув увагу вчених в 2011 році, коли сторож гірського притулку знайшов кілька стародавніх предметів, які з'явилися на поверхні після танення снігів. У 2012 році на цьому місці знайшли кілька середньовічних артефактів, але подальші дослідження були перервані снігопадами. Лише у вересні 2017 року вчені змогли продовжити роботи.

 На гірському перевалі Лечберг в кантоні Берн археологи виявили спорядження, якому близько чотирьох тисяч років.

 Серед знахідок: наконечники стріл, кремнієві вироби і сумка зі шкіри, що візуально нагадує рюкзак, пише The Local.

 На перевалі знайшли дерев'яний ящик з борошном, частини лука, крем'яні наконечники стріл, бересту, мотузки і посудину. Крім того, були виявлені частинки шкіри, які, скоріше за все, були частиною рюкзака або сумки.  За словами фахівців, вона могла використовуватися для транспортування наконечників і їжі.


 
 За словами археологів, знахідки підтверджують гіпотезу, що перевал ще в бронзовому столітті використовувався мисливцями, пастухами і торговцями.

 Вчені підкреслюють, що, навіть якщо об'єкти не належать одній людині, відкриття такої кількості альпіністського спорядження бронзового століття є унікальним. Вони датуються приблизно 2,000-1,800 роками до н.е., і, таким чином, є найстарішими артефактами з усіх, коли-небудь знайдених в регіоні.


Всі новини
Новини