Закрито найбільш спірний гірськолижний проект в історії Північної Америки

  Уряд Канади офіційно закрив будівництво льодовикового курорту Jumbo в Британській Колумбії, Канада. Курорт міг би стати не тільки найбільшим в Північній Америці, але і єдиним цілорічним гірськолижним центром.

  Генеральний план курорту включав підйомник з базової станції (1700 м) на льодовик Jumbo Glacier (3419 м). Такий перепад став би рекордом для Північної Америки.

  Розміри курорту Jumbo за планом передбачалися в два рази більші курорту Whistler Blackcomb, перепад висот 2000 м., 23 крісельних підйомники повинні були забезпечити доступ до 4 льодовиків. В інфраструктурі курорту було заплановано селище з територією 1кв.км і готелем на 6250 місць. Однак, план будівництва був спірним з самого початку.

  По суті, курорт Jumbo, вартістю мільярд доларів і не починав будуватися. Десять років цей проект викликав запеклий опір місцевих жителів, народів і екологічних груп.

  Багато місцевих жителів виступали проти цього проекту. Територія біля підніжжя льодовика Jumbo відома як священне місце місцевого народу ктунаха, які вважають, що там народився Дух Грізлі.  Також сильний опір висловили екологи, стверджуючи, що курорт зруйнує середовище проживання ведмедя грізлі. У період з 1985 по 2005 льодовики в цьому районі втратили 15 відсотків загальної маси, і гляциологи пророкують, що до 2100 року льодовики, на яких має стояти курорт, зникнуть.

  У 2012 році канадський уряд зробив спірний крок, внісши поправки в Закон про місцеве самоврядування і дозволивши Jumbo Glacier Mountain Resort стати муніципалітетом без жителів. Тоді ж, в листопаді 2012, був створений муніципалітет Jumbo Glacier Mountain Resort з мером. Незважаючи на те, що муніципалітет не мав ні жителів, ні навіть будівлі, він отримав на розвиток території щорічний державний грант в 260000 $.  І ось тепер проект закритий, тому що його Екологічний Сертифікат закінчився ще 12 жовтня 2014 року. Рішення про припинення роботи курорту оголосила міністр Канади з питань навколишнього середовища Мері Полак.

  Після оцінки розвитку одного з найбільш неоднозначних гірськолижних проектів в історії лижного спорту, пані Полак вирішила, що за минулі 10 років курорт так і не почав будуватися і тому втратив свій екологічний сертифікат. За офіційною оцінкою міністра: «Проект Jumbo, по суті, не розпочинався». Курорту тепер доведеться повторити тривалий процес подачі заявки на отримання екологічного сертифікату, щоб приступити до будівництва.  Згідно із законом, проект повинен бути запущений протягом п'яти років після отримання екологічного дозволу.

  Ініціатори проекту Jumbo, Glacier Resorts Ltd. і Phaedias Group, заявили, що мають намір оскаржити це рішення, а також розглядають можливість зміни проекту, зменшивши розміри курорту і уникнувши цим необхідності проходити повну екологічну оцінку.


Всі новини
Новини