Єврокомісія звинуватила Австрію в порушенні прав іноземних гірськолижних інструкторів

Європейська комісія звинуватила Австрію в обмеженні прав іноземних лижних інструкторів. Як відомо, в Австрії найжорсткіші вимоги до рівня підготовки гірськолижного інструктора, однак комісія вважає, що деякі пункти дискримінують не австрійських лижних інструкторів.

Наприклад, законодавство землі Тіроль забороняє іноземцям набирати собі клієнтів в Австрії. Тобто, якщо ви іноземний резидент і не платите податки, то ви не маєте права рекламувати свої послуги в Австрії і навчати місцевих жителів.

"Це обмеження ставить іноземних інструкторів в невигідне становище порівняно з тірольськими лижними інструкторами, які мають право брати клієнтів без будь-яких обмежень. Дана вимога суперечить законодавству ЄС і не поважає свободу надання послуг, передбачену в статті 56 Договору про функціонування Європейського Союзу", - йдеться в заяві Європейської Комісії.

Губернатор м. Тіроль Гюнтер Платтер пояснив у своїй заяві агентству Reuters подібні закони побоюванням, що "іноземці знижують стандарти безпеки і якості, які ми в Тіролі накопичили за десятиліття". Прецедентом для початку судового розгляду став випадок, коли бельгійські лижні інструктори прибули в австрійські Альпи з великими групами школярів. За що були притягнуті до суду і програли його. Бельгійці подали скаргу до Європейської Комісії.

Правила Австрії дозволяють іноземним резидентам працювати не більше 28 днів у зимовий період і не більше 14 днів поспіль. Не можна рекламувати свої послуги, не можна шукати клієнтів на місці, можна навчати тільки клієнтів, яких привезли з собою. При цьому треба зареєструватися у відповідній організації інструкторів, наприклад, Snowsport Tirol.

Іноземний інструктор не може організувати власну школу, хоча може пошукати роботу в уже існуючих лижних школах. Тоді він зможе займатися з гостями, яких школа знаходить прямо на курорті. Для створення лижної школи інструктори в Австрії повинні відповідати суворим вимогам, найжорсткішим в Європі і більш суворим, ніж у Франції. Крім найвищого рівня катання вони повинні мати бізнес-освіту і вищий рівень позатрасового катання, а також знання і досвід безпеки в горах. Якщо суд ЄС знайде в цих обмеженнях порушення закону, то на адресу Австрії буде випущений набір директив, з загрозою фінансового штрафу за їх невиконання.


Всі новини
Новини